Се запали куќа во кавадаречкото село Раец, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица во Кавадарци.

Веднаш по дојавата за пожар наша екипа од четворица пожарникари со две противпожарни возила замина на лице место и интервенираа најбрзо што може, информираа од Противпожарната служба.

Оттаму додадоа дека има материјална штета при пожарот во Раец.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.