Ознака: кучиња скитници
Црна хроника 28.09.19 | 11:16

Двајца скопјани вчера каснати од кучиња скитници

Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиница во главниот град. Вчераутро во Полициската станица Кисела Вода, М.М. (44) од...

Црна хроника 24.09.19 | 10:50

Двајца скопјани нападнати од кучиња скитиници, едниот бил искасан на двете нозе

Во текот на вчерашниот ден две лица пријавиле дека биле каснати од кучиња скитници во Скопје. Вчера попладне во Полициската станица Центар, Ш.И. (45) од Скопје пријавил...

Скопје 15.09.19 | 18:56

Со секира убиени две кучиња во Аеродром

Ужасна слика на искасапени кучиња ги пречекала рано утрово жителите на една од станбените згради во скопски Аеродром на булеварот АВНОЈ каде ноќеска со секира биле...

Македонија 21.08.19 | 17:50

Кучињата во одбрана на Катица, им рипнаа на полицајците што ја апсеа

Кучиња скитници пред домот на Катица Јанева им рипнаа на полицајците додека траеше апсењето и претресот на домот на специјалната обвинителка. Камерата на ТВ24 го фати...

Црна хроника 18.08.19 | 13:01

Нови двајца искасани скопјани

Во текот на вчерашниот ден во полиција биле пријавени два нови случаи за напад од кучиња скитници во Скопје. Првиот бил пријавен во 20:50 часот во Полициската станица Центар,...

Црна хроника 08.08.19 | 09:54

Две кучиња нападнале и искасале скопјанец во Центар

Во Полициската станица Центар синоќа во 21,00 часот во О.Т.(54) од Скопје, пријавил дека на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ бил каснат од две кучиња скитници во пределот...

Црна хроника 07.08.19 | 10:26

Maлолетно дете искасано од куче во Аеродром

Малолетно дете и маж се последните жртви на уличните кучиња низ Скопје. Како што соопштува МВР, вчера во 20,15 часот во Полициската станица Аеродром С.Ј.(40) од Скопје пријавил...

Црна хроника 08.07.19 | 10:25

Две лица каснати вчера од кучиња скитници, во Капиштец и на Партизанска

Во текот на вчерашниот ден, две лица пријавилe случаи со каснати граѓани од кучиња скитници во главниот град. Напладне во Полициската станица Центар, О.Ф. (50) од Скопје...

Црна хроника 05.07.19 | 15:42

Двајца скопјани каснати вчера од кучиња скитници, едниот на Кеј, другиот кај Универзална

Во текот на вчерашниот ден, двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитници. Вчераутро во Полициската станица Центар, Б.И.(47) од Скопје пријавил дека на...

Црна хроника 27.06.19 | 11:34

Двe скопјанки каснати вчера од кучиња скитници

Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани биле каснати од кучиња скитиници. Вчера попладне во полициската станица Драчево, В.К. (60) од Скопје пријавила дека на ул.„Коперникова”...

Црна хроника 24.06.19 | 11:21

Двајца скопјани каснати вчера од кучиња скитиници, на Кеј и во Аеродром

Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници. Околку 14 часот во Полициската станица Центар К.Б. (50) од Скопје, пријавил дека...

Црна хроника 18.06.19 | 11:26

Двајца скопјани вчера каснати од кучиња скитници во Шутка и Ново Лисиче

Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници. Вчера околку пладне во Полициската станица Чаир, И.У.  (29) од Скопје пријавил...

Црна хроника 07.06.19 | 11:04

Вчера нови двајца искасани

Нови два случаи на напад од кучиња скитници. Вчера во полициската станица Центар, М.С.(31) од Скопје пријавил дека околу 11:50 часот на кејот „Димитар Влахов“ бил каснат...

Црна хроника 04.06.19 | 11:40

Еден на плоштад, друг на Кеј: Искасани нови двајца скопјани

Нема ден без напад на кучиња-скитници во Скопје. Вчера жртви беа двајца скопјани кои во одделни случаи беа искасани на плоштадот „Македонија“ и на кејот на Вардар. Во...

Црна хроника 17.05.19 | 11:55

Тригодишно девојчe искасано од куче скитник во Ново Лисиче

Во текот на вчерашниот ден, две лица од Скопје пријавиле случаи со напади од кучиња скитини во главниот град. Вчера околу 15.30 часот во Полициската станица Аеродром, Љ.С....

Црна хроника 16.05.19 | 11:05

Две лица каснати од кучиња скитиници во Скопје

Во текот на вчерашниот ден, двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитници. Синоќа во Полициската станица Карпош, А.С. (39) од Скопје пријавила дека истиот...

Црна хроника 04.05.19 | 18:43

Две лица вчера каснати од кучиња скитиници во Аеродром

Во текот на вчерашниот ден два лица од Скопје пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници во општина Аеродром. Околу 15 часот во Полициската станица Аеродром Ф.Б....

Црна хроника 03.05.19 | 10:19

Две скопјанки каснати вчера од кучиња скитници, едната на плоштад, другата во Ново Лисиче

Во текот на вчерашниот ден, две скопјанки пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници. Околку пладне во Полициската станица Центар, С.С. (48) од Скопје пријавила дека...

Црна хроника 02.05.19 | 10:32

Двајца скопјани вчера каснати од кучиња скитици

Во текот на вчерашниот ден, двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници во главниот град. Вчера претпладне во Полициската станица Центар, Р.И. (35)...

Црна хроника 24.04.19 | 10:33

Две лица каснати од кучиња скитници, едниот на „Илинденска“, другиот на ул. „Македонија“

Во текот на вчерашниот ден, две лица пријавиле дека биле каснати од кучиња скитици. Синоќа во Полициската станица Центар, А.Д. (21) од Скопје пријавил дека завчера околу...