Ознака: Дарко Костовски
Скопје 16.02.23 | 11:12

Костовски: Новиот спортско рекреативен центар во Љуботенски пат ќе го носи името „Бранители”

СПОРТСКО РЕКРЕАТИВЕН ЦЕНТАР “БРАНИТЕЛИ” ВО НАСЕЛЕНОТО МЕСТО ЉУБОТЕНСКИ ПАТ, најави градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски. Новиот спортско рекреативен центар...

Останати спортови 15.02.23 | 15:18

Алкалоид застана зад македонското таеквондо, заедно до нови македонски успеси

МАКЕДОНСКО ТАЕКВОНДО & АЛКАЛОИД 🤝 Денес на мое лично задоволство, на задоволство на Македонското таеквондо и генерално на Македонскиот спорт. Претседателот на Македонската...

Скопје 03.02.23 | 13:13

Владата контра владата? Сомнителна била модуларната амбуланта во Бутел, изградена од владата

Општина Бутел мора да добие нова модерна Поликлиника, Владата не смее да биде пречка, порача денеска градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски. Беким Сали изјави: Модуларната...

Скопје 25.01.23 | 14:08

Голема градежна офанзива во општина Бутел: Ќе се асфалтираат 35 улици

Во општина Бутел оваа година ќе се асфалтираат 35 улици, најави градоначалникот на општина Бутел Дарко Костовски. -КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА, ОВАА ГОДИНА ЌЕ АСФАЛТИРАМЕ 35 УЛИЦИ Најавуваме...

Скопје 13.01.23 | 16:10

Костовски: 3 милиони денари инвестирани во детски градинки

Децата се нашата иднина. Децата се причина за сета наша среќа, за сите наши насмевки. Затоа грижата за нив е секогаш посебен мотив! Инвестирани се 3.000.000 денари во клоновите...

Останати спортови 28.12.22 | 17:37

Костовски: За оваа неправда кон Георгиевски и Костовски ќе мора да ви вратиме со уште две олимписки медали

Градоначалникот на Бутел и тренер на европскиот шампион во теквондо Дејан Георгиевски се обрати во јавноста по повод вчерашното прогласување на најдобрите спортисти...

Останати спортови 28.12.22 | 10:51

Дарко Костовски за изборот на најдобар спортист на АМС: Дали ви пречи нашата љубов кон Македонија и сѐ што правиме за неа?

Изборот на борачот рускиот порач со македонски пасош, Владимир Егоров, за најдобар спортист на Македонија за 2022 година ја подели домашната јавност, со оглед на неговиот...

Скопје 25.12.22 | 22:36

Магична спортска вечер во Бутел

Овие три дена општина Бутел беше домаќин на повеќе од 250 деца од целата земја, кои низ фудбалот се дружеа и забавуваа пред претстојните новогодишни празници. Организатор...

Скопје 15.12.22 | 13:44

Градоначалникот Костовски доби син, еве кое име го избраа за бебето

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски, денес стана татко по втор пат. „Се роди Тодор, слава на Господ ! Мама Тамара е супер, поклон за неа и медицинскиот тим,...

Скопје 03.12.22 | 15:53

Костовски: Граѓаните на општина Бутел директно учествуваат во создавање на буџетот

Денеска во општина Бутел правиме навистина еден убав настан, директно партиципирање со една непосредна демократија, а тоа е граѓаните на општина Бутел можат директно...

Скопје 26.11.22 | 11:38

Костовски: За првпат Општина Бутел креира буџет со граѓаните

Синоќа во големата сала во Општина Бутел, граѓаните земаа активно учество со своите предлози, идеи и решенија за модернизирање на Општината и креирање на буџетот за...

Скопје 21.11.22 | 14:38

Општина Бутел пренамени 1.400.000 денари за социјално загрозени семејства

Дарко Костовски, градоначалник на скопски Бутел соопшти дека општината во услови на најтешката економска криза успеала да оддели 1. 400. 000 денари за социјално загразените...

Скопје 16.11.22 | 15:19

Костовски: Со конкретни примери дека може поинаку

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, истакна дека со конкретни примери ќе го смени негативното мислење за политичарите. -Една година помина од како ја...

Скопје 13.11.22 | 19:38

Костовски до Спасовски: Итна, брза и остра реакција со завршница од МВР веднаш!

Градоначалникот на Бутел Дарко Косотвски е одлучен да запрат инцидентите во автобусите, кои директно го загрозуваат животот на жителите на Радишани и Бутел. Оваа негова...

Скопје 09.11.22 | 12:04

Радост во домот на семејството Давитковиќ: Куќата реновирана, а Иван од утре почнува на работа

Градоначалникот на Бутел Дарко Косотовски по десетина месци повторно се јави од домот на семејството Давитковиќ од Радишани. И овојпат со убави вести. Костовски информира...

Вести 01.11.22 | 14:22

До крајот на годината Општина Бутел ќе вложи 15 милиони денари во училиштата и градинките

До крајот на годината Општина Бутел ќе вложи 15 милиони денари во училиштата и градинките, соопшти на Фејсбук градоначалникот Дарко Костовски. Не откривајќи многу детали,...

Скопје 01.11.22 | 14:18

Костовски: До крајот на годината ќе вложиме 15 милиони денари во училиштата и градинките

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски преку статус на Фејсбук пишува дека до крајот на годината ќе вложат 15 милиони денари во училиштата и градинките. -ДО...

Скопје 12.10.22 | 14:13

Костовски: Денес започнува да се гради еден од најубавите спортско-рекреативни центри во градот

Се започна со градењето на комплексот „Македонија“. Градоначалникот на Општина Бутел на официјалната Фејсбук страница објави фотографии од почетокот на градењето...

Скопје 06.10.22 | 12:45

Костовски: Во Бутел се гради нова градинка, се асфалтираат над 20 улици

Во скопската општина Бутел се реализираат предизборните ветувања, се гради нова градинка и се асфалтираат над 20 улици, рече денеска градоначалникот Дарко Костовски,...

Скопје 27.09.22 | 21:54

Костовски: Наставата во Бутел ќе се одвива со физичко присуство

🏫 ВО ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ОПШТИНА БУТЕЛ НАСТАВАТА ЌЕ СЕ ОДВИВА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО‼️ Деновиве повторно се актуелизира темата за затварање на училиштата и воведување...