Ознака: биљал касами
Македонија 18.02.22 | 21:05

ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА се договараат како да ја урнат Владата

Државата се движи во погрешна насока и власта треба да си замине, беше ставот на двајцата лидери на двете опозициски партии Христијан Мицкоски и Биљал Касами, кои најавија...

Македонија 16.02.22 | 16:16

Касами вработил 8 советници – земаат плата по 10 денари месечно

Билал Касами, градоначалникот на Општина Тетово го објави списокот на 544 лица со кои претходната градоначалничка на општината склучила 811 договори на дело. Согласно...

Македонија 14.02.22 | 22:50

Касами: Со пари од општината се плаќале ручеци за активисти на ДУИ

Градоначалникот на Општина Тетово, Биљал Касами вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека со пари на општината се плаќале ручеци за активисти на политичката...

Македонија 14.02.22 | 22:09

Се купувале „ајфони“ и „самсунзи“ по 1.000 евра: Како во Тетово се распишувале тендери откако работата била завршена

Градоначалникот на Општина Тетово Биљал Касами вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини дека во општината се распишувале тендери откако работата веќе била...

Македонија 11.02.22 | 13:42

Теута Арифи: Касами треба да се занимава со Тетово, а не со мене

Поранешната градоначалничка на Тетово, Теута Арифи, во гостување во емисијата „Утрински брифинг“ изјави дека сегашниот прв човек на градот, Биљал Касами треба да се...

Македонија 01.02.22 | 15:38

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами позитивен на Ковид-19

Тетовскиот градоначалник Биљал Касами преку социјалните мрежи информираше дека е позитивен на Ковид-19. Додека е во изолација дел од обврските ќе ги исполнува од дома. Сакам...

Македонија 01.02.22 | 15:36

Касами позитивен на ковид-19

Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на ковид-19. Сакам да ве информирам дека по резултатите добиени од тестирањето...

Македонија 16.12.21 | 09:16

Касами го „накити“ Тетово: На билборди го објави долгот на општината направен од Арифи

Градоначалникот на општина Тетово, Билал Касами го одржа своето ветување во врска со објавувањето на долгот на општина во првите 100 дена. Касами се обврза дека долгот...

Македонија 24.11.21 | 20:59

Општина Тетово има долг од 24 милиони евра, објави Касами

24 милиони евра е вкупниот долг на Општина Тетово, објави градоначалникот Биљал Касами на седница на општинскиот совет. Тој на советниците им поделил листа на обврски...

Македонија 20.11.21 | 23:16

Беџети бара од Касами да се извини за искажаната клевета или ќе го тужи

Поранешниот градоначалник на Тетово, Сади Беџети, истакнува дека вчерашната изјава на актуелниот прв човек на општината, Биљал Касами било клевета и невистина. Беџети...

Македонија 19.11.21 | 13:39

Касами: Власта ми врши политички притисок преку финансова полиција

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами ја обвини централната власт дека му врши политички притисок откако утрото денеска во Општина Тетово дошла финансиска полиција....

Македонија 16.11.21 | 22:27

Касами: Кастриот Реџепи e отстранет од БЕСА!

Лидерот на Движењето БЕСА, сега и градоначалник на Тетово, Билал Касами, вели дека пратеникот Кастриот Реџепи останува исклучен од партијата, бидејќи според него има...

Македонија 12.11.21 | 17:15

Касами го исклучи Реџепи од Беса

Преку објава на Фејсбук попладнево претседателот на Движење Беса, Билал Касами информираше дека го исклучил од партијата Кастриот Реџепи, пратеникот кој не дојде во...

Македонија 11.11.21 | 19:50

Касами: Видеото е снимено под присила, полицијата да каже каде е Реџепи, дали е жив и здрав

Претседателот на Движењето Беса Биљал Касами пред малку одржа прес-конференција пред Собранието, на која соопти дека во партијата го прегледале видеообраќањето на...

Македонија 11.11.21 | 18:17

Касами: Додека не го видам ќе сметам дека е киднапиран

Лидерот на Движењето БЕСА Билал Касами откако во Полициска станица го пријави пратеникот Кастриот Реџепи за исчезнат изјави дека со вакви методи власта може да собере...

Македонија 11.11.21 | 17:08

Биљал Касами во полиција пријавил исчезнат пратеник

Лидерот на Беса, Биљал Касами пријавил во полиција исчезнат пратеник. Тој попладнево во МВР пријавил дека го нема пратеникот Кастриот Реџепи. Претходно Касами изјави...

Македонија 11.11.21 | 14:56

Касами се сомнева во исчезнувањето на Реџепи, остава простор за киднапирање

Сакам да ја информирам јавноста дека Движењето Беса стои на ставовите за пад на овој режим. Пследните случувања со пратеникот Кастриот Реџепи докажуваат дека власта...

Македонија 10.11.21 | 19:20

Касами ги сопре сите проекти во Тетово почнати од Теута Арифи

Општина Тетово, попладнево соопшти дека прекинати се сите инфраструктурни проекти, патишта, канализациона мрежа, водоводна инфраструктура и друго. – Врз основа на...

Македонија 04.11.21 | 12:37

Касами: Граѓаните на Тетово мора да знаат точно колкав долг има нивната општина и како е создаден

Во Општина Тетово денеска беше извршено примопредавање на градоначалничката функција од досегашната градоначалничка Теута Арифи кон новоизбраниот Биљал Касами. Арифи...

Македонија 03.11.21 | 09:20

Касами: На Владата ѝ треба реконструкција, но не сме сигурни дека ќе гласаме за сите министри на ДУИ

Лидерот на Беса и новоизбран градоначалник на Општина Тетово, Биљал Касами, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека очекува актуелното владино мнозинство...