Откако албанските медиуми како скандалозна и тајна ја објавија средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, градоначалникот на Тетово и лидер на Беса Билал Касами и Фатмир Лимани, сега дел од Беса, тој на „Фејсбук“ им возврати со сите теми на кои разговарале, порачувајќи му на „Али Бег“ дека нема потреба од шпиони, зошто сам ќе си каже што се зборувало.

НА СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ РАЗГОВОРЕМЕ:
️️🔸 За средбата на А.Ахмети и Мицкоски што се одржа во Собранието, но и молбите на Али за формирање предизборна коалиција..❗️
🔸️ За барањето на ДУИ, да добијат „ЛИЦЕНЦА“ за приватна ЛОТАРИЈА, за уште појако да се инсталира Коцкарскиот систем во државата..❗️
🔸️ За милионските пазарења на ЧЕТАТА, во врска со „КОРИДОРОТ 8“ ❗️
🔸️ За злоупотребите и рекетирањето направени од страна на функционерите кои ја водат УЈП .. ❗️
️ 🔸️За спас на државата од АРАМИСКАТА ЧЕТА на чело со Карадузен Али Бег.. ❗️
🔸️ Дури и за …. ️ ️Напиша на Фејсбук Лимани.

Проект за проширување на најфреквентниот пат во Чаир кој го вети и никогаш не го реализираше четата на Карадузенот… 😉
️◾️ * П.С.: На шпионот на Карадузенот да не му „останува на ум“ за што сме дискутирале, следниот пат е добредојден на масата затоа што јас секаде зборувам отворено.
13 мај 2022 година Тетово Ф.Б.Л. напиша Лимани.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.