Ознака: александар пандов
Македонија 23.07.22 | 17:08

Пандов за Јакимовски: Не му чуе нему ни за бугарскиот договор ни за францускиот предлог

Александар Пандов од ВМРО-ДПМНЕ преку Фејсбук го обвини лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски дека го ситни отпорот кон власта и дека не се појавувал на протестите пред...

Македонија 07.07.22 | 21:19

Ќурко, гледаш ли што е народ, пушти му го видеово на Радев да види, порача Пандов

Со видеопорака Александар Пандов го повика премиерот Димитар Ковачевски да види што е народ кој не прифаќа да се побугарчи по француски рецепт. На видеото е поворката...

Македонија 03.07.22 | 11:18

Пандов: Ќурко тече низ ногавици, а? Ти си историски неписмен, но ова мора да го знаеш, не постои режим и хунта која може против народ

Ќурко тече низ ногавици, а? Е тече! Ти си историски неписмен, но ова мора да го знаеш. Не постои режим и хунта која може против народ. Запамети, народ се пресметал со многу...

Македонија 01.07.22 | 09:49

Пандов: Таче, ќурко предавничка, се гледаме во 19 часот пред Влада!

Таче, ќурко предавничка. Пошто не повикуваш на „консултации”, еве ме мене вечерва во 19 часот пред Влада да поразговараме за бугарскиот предлог поднесен од западногерманецот...

Македонија 27.06.22 | 22:13

ВМРО-ДПМНЕ организира трибина по повод 101 година од смртта на македонскиот ревулуционер и великан Ѓорче Петров

По повод 101-годишнината од смртта на Ѓорче Петров, на 28 јуни, во паркот во скопската населба која го носи името на македонскиот револуционер, ќе одржи трибина посветена...

Македонија 13.06.22 | 20:36

Пандов: На народот му е дојдено преку глава, мора да се стави крај на тешкиот живот во Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е предводник на овој протест, но огромен број на луѓе ќе дојдат на протестот на 18 јуни, од сите партии и националности. На народот му е дојдено преку глава,...

Македонија 13.06.22 | 20:02

Пандов: Национални понижувања, задирање во македонскиот идентитет, лоша економија се само дел од причини поради кои граѓаните треба да излезат на 18 јуни на протест

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во емисијата „Што не е јасно“ порача дека на 18 јуни на Ковачевски јасно и гласно ќе му биде...

Македонија 04.05.22 | 20:45

Пандов: Се пазарат со Гоце Делчев, наша должност е да го одбраниме

Веројатно низ годините многумина зборувале за ликот и делото на Гоце, но денес, сега како никогаш досега е вредно да се истакне неговото значење за македонската борба...

Македонија 27.04.22 | 18:42

Пандов: Борбата за правда и слобода за неправедно осудените ќе продолжи

Патриотскиот институт „Гоце Делчев“ денеска одржа протести пред затворите во Прилеп и Штип, каде отслужуваат казни дел од осудените за случувањата од 27 април. Порачаа...

Македонија 18.03.22 | 19:59

Пандов: Ако сака Ковачевски да покаже дека законите важат за сите, да го повика Заев и министрите на одговорност за коруптивните скандали

20 години ДУИ е на власт во Македонија, па не возможно е таму сите да се светци и толку поштено да работат. Знаете ли еден функционер од ДУИ кои што е уапсен, а зборуваме...

Македонија Економија 23.02.22 | 20:28

Пандов: Нормално е да бараме оставка од Владата кога државата не може да ги сервисира основните потреби кон граѓаните

Во гостување во дебатната емисија „Само Вистина“ на Канал 5 Телевизија, претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во однос на кризата...

Македонија 26.11.21 | 20:11

Пандов: Катастрофата во Бугарија е резултат на корумпираноста на власта предводена од Заев

Катастрофата што се случи во Бугарија говори за тоа колку има уназадување во Македонија, колку не важат правните норми. Се случи Ласкарци и никој не одговараше до сега....

Македонија 26.11.21 | 19:41

Пандов: Предвремени парламентарни избори се единствено решение за Македонија

Каква и да биде одлуката во СДСМ јас мислам дека нема да си замине Зоран Заев и тој да остане до изборите кога и да бидат следната година. Ќе се наоѓаат најразлични начини...

Македонија 18.10.21 | 20:53

Пандов: После убедливата победа на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг во големите општини, фотелјата на Заев е на стаклени нозе

Моите предвидува беа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи или во најголем дел од општините ќе има водство, дека ќе победи на советничките листи и тоа се случи. Поготово бев уверен...

Македонија 06.10.21 | 09:34

Пандов со порака: На 17-ти, со заокружување на бројот 7 да му ставиме крај на нарко босот и аболициран криминалец, Заев

Сељачиште и простак кој пенис покажува на своите партиски собири за жал ни ја води државата. На 17-ти, со заокружување на бројот седум можеме да му ставиме крај на овој...

Македонија 11.09.21 | 15:00

Пандов: Вие сте монструми и за вас тројца е само народен суд!

Александар Пандов смета дека за Зоран Заев, Венко Филипче и Кочо Анѓушев е потребен народен суд. Заев само што ни соопшти дека не ја прифаќа оставката на Филипче, пошто...

Твитови 10.09.21 | 21:01

Ајде Зоки, како први тако други

Коментар на Александар Пандов на понудената оставка на министерот Венко Филипче.

Македонија 17.06.21 | 20:14

Пандов: Три години по сликата од авиончето патетично звучи лажењето на Заев

Александар Пандов претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Канал 5 телевизија, во „Само вистина”, а во врска со најавите на Заев дека се отворил...

Македонија 28.05.21 | 22:56

Пандов: Само во тоталитарна држава како Македонија не се апси главниот рекетар, туку се апсат полицајци

Само во тоталитарни држави како Македонија, после скандал кој го обзнани претседателот на ВМРО, Христијан Мицкоски како братот на Зоран, Вице Заев се заканувал и изнудувал...

Македонија 09.05.21 | 14:15

Пандов: Жално е што 76 години по поразот на фашизмот на 9-ти мај 1945, ние во Македонија сме повторно заробена држава

За жал Македонија во својата многувековна историја на многупати досега била поробувана, но за среќа, мајка Македонија раѓала синови кои секогаш ја ослободувале, рече...