Ознака: александар пандов
Македонија 23.02.21 | 20:21

Пандов: Еве го, доаѓа, му спаднала температурата!

Системот ни е во полна готовност, еве го доаѓа, му спаднала температурата! Вака коментира на Фејсбук Александар Пандов, откако обвинетиот Сашо Мијалков денеска по 40...

Македонија 23.02.21 | 09:29

Пандов: Оливер што чекаш бе, што не си дадеш оставка?

Aлександар Пандов од Патриотскиот интситут на ВМРО-ДПМНЕ го прашува министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски зошто уште не се поднел оставка, особено откако...

Македонија 22.02.21 | 09:24

Во земјата во која ти се плашеле да ти го спомнат името ќе останеш запаметен по последната фотографија со оваа несреќа

Аналитичарот Александар Пандов смета дека има некоја „карма“ што последната фотографија од Сашо Мијалков, по кого МВР во моментов трага, му е со аналитичарот Тони...

Македонија 22.02.21 | 08:28

Пандов: Оливер и сега бе пајак? Ми текна, притвори го Миле!

Во јавноста не стивнуваат реакциите по веста дека МВР не може да го пронајде Сашо Мијалков откако му беше одреден куќен притвор во текот на викендот. Аналитичарот Александар...

Македонија 18.02.21 | 21:12

Пандов за Шилегов: Суратов освен за чашка, за ништо друго и не се фати

Петре, алкохоличар и пијандура, која Скопје и скопјани ќе ја паметат како убедливо најнеуспешен градоначалник во демократско Скопје. Лешпер и лажовчина кој утепа цел...

Македонија 18.02.21 | 12:46

Пандов: Шилегов наместо да гради булевари, тунел и мостови, менува имиња на улици

Менување на имињата на улиците во Град Скопје е последна работа која што Петре Шилегов требаше да ја направи, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 14.02.21 | 19:28

Македонија нема да заборави кои кога ни било најтешко поради неспособноста на Заев, ни се пријатели, а кои се лажговци и преваранти

Конечно и во Македонија ќе започне вакцинација благодарение на помошта од Александар Вучиќ, српското раководство и народ на Република Србија. И тоа не ни дадоа, за Заев...

Македонија 11.02.21 | 18:59

Додека во Србија дневно се вакцинираат по 30 илјади граѓани, бедников брои луѓе со желба да се вакцинираат

Додека во соседна Србија на дневна основа се вакцинираат по 20.000—30.000 граѓани, кои патем речено можат да изберат дали сакаат да се вакцинираат со американска, руска или...

Македонија 11.02.21 | 09:14

Пандов: И за поклонети вакцини не сте способни месец дена да обезбедите документација

Тотално неспособна Влада. Бруки невидени! За кој мој воопшто плата земате?, реагира бесно аналитичарот Александар Пандов по веста дека поради нецелосна документација...

Македонија 10.02.21 | 20:31

Пaндoв зa инициjaтивaтa за Boнpeден конгpec: Toa ce пoлитички oтпaдници кoи одpaботуваат за 3aeв и CДCM

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5, говорејќи за најавата од страна...

Македонија 01.02.21 | 12:55

Пандов: Идејата на движењето ГДОМ беше одбрана на Македонија

Намерата на движењето ГДОМ беше одбрана на Македонија бидејќи во тој период се случија т.н бомби и имаше опасност дека ќе ни се повтори аферата Големо уво од 2001 година...

Македонија 29.01.21 | 17:56

Пандов: Оливер на мирен маскебал ја пушти ЕБР на народот, така му рекле Заев и Филипче, а сега за „Монструм“ полицијата ко мачиња си предат

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов излезе со коментар за инцидентите за време на протестото за случајот „Монструм“. Оливер на...

Македонија 22.01.21 | 09:23

Пандов: Може ли овој лик со раката на срце да се нарече човек или е монструм поголем од убијците?

Колку ли човек треба да е гад за да ја стави раката на срце и да лаже за масакрот кај Смилковското Езеро, коментира Алексадар Пандов по завршните зборови на вчерашното...

Македонија 17.01.21 | 16:04

Пандов: Нижеполе не е Вевчани, па Заев и Спасовски не ги испратија ЕБР

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДДПМНЕ, Александар Пандов, реагира дека се покажало дека насилната полициска реакција за време на Вевчанскиот карневал...

Македонија 16.01.21 | 21:49

Пандов: Денес во Србија пристигнаа уште 1.000.000 вакцини, кај нас Филипче, Заев и Пендаровски успееа да обезбедат дел од фрижидерите

Александар пандов на својот фејсбук профил напиша: Денес во Србија пристигнаа уште 1.000.000 вакцини. Таму вакцинирањето е започнато уште од 24.12 минатата година. Веќе од...

Македонија 24.12.20 | 19:54

Да имаше три чисти, Димитров ќе си поднесеше оставка

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваше Александар Пандов, претседател на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ. Пандов говореше дека Димитров, па и целата влада...

Македонија 24.12.20 | 19:37

Пандов: Додека во регионот се вакцинираат, Македонија не знае кога ќе стасаат вакцините против ковид-19

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваше Александар Пандов, претседател на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ. При своето гостување говореше за вакцините кои...

Македонија 24.12.20 | 19:21

Пандов: Власта требаше да го казни возачот со одземање на возило, тоа така се казнува во западна Европа

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваше Александар Пандов, претседател на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ. При своето гостување говореше за вчерашната...

Македонија 08.12.20 | 21:43

Пандов: Aко немаше протести, Заев мртов ладен ќе си потпишеше што и да му имаа барано Бугарите

Тежок е, многу е тежок животот во Македонија во последниве четри години со заевата хунта, вели аналитичарот Александар Пандов додавајќи дека почнуваќи од 27 април, па...

Македонија 06.12.20 | 13:00

Бандата далтони составена од Бучковски, Османи, Димитров и Заев се откажа од придавката македонски, ќе одговараат за велепредавство

Бандата далтони која што е позади мене составена од Зоран Заев, Никола Димитров, Бујар Османи и Владо Бучковски се луѓето кои што одлучуваат за македонскиот идентитет,...