По повод 101-годишнината од смртта на Ѓорче Петров, на 28 јуни, во паркот во скопската населба која го носи името на македонскиот револуционер, ќе одржи трибина посветена нему.

Браќа и сестри, по повод 101 години од погибјето на македонскиот ревулуционер и великан Ѓорче Петров, ве поканувам утре да дојдете во 19:30 часот во паркот во патриотско Ѓорче. На трибината ќе се обрати претседателот на ВМРО проф. д-р Христијан Мицкоски! Се гледаме – информира претседателто на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.