Со видеопорака Александар Пандов го повика премиерот Димитар Ковачевски да види што е народ кој не прифаќа да се побугарчи по француски рецепт.

На видеото е поворката која вечерва се движеше од Владата преку МНР до Собранието.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.