Ќурко тече низ ногавици, а? Е тече! Ти си историски неписмен, но ова мора да го знаеш. Не постои режим и хунта која може против народ. Запамети, народ се пресметал со многу поголеми светски диктатори, а не па со мисири ко тебе!!!

 

Се гледаме вечер во 19 часот на ИЛИНДЕНска пред влада на Република Македонија! – пишува претседателот на Патриотскито институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.