Таче, ќурко предавничка. Пошто не повикуваш на „консултации”, еве ме мене вечерва во 19 часот пред Влада да поразговараме за бугарскиот предлог поднесен од западногерманецот Макрон, му порача политичкиот аналитичар Александар Пандов од Патриотскиот институт на премиерот Димитар Ковачевски.

Ако немаш муда сам да дојдеш, земи си ги и Маричиќ и Османи. Ма ако сакаш дојди и со Арбр и оној што ќе ќе ни крши раце и нозе, а ти е државен секретар. Јас со син ми Столе ќе дојдам, а верувам и огромен број од македонскиот народ ќе дојде да ни ја гледа дебатата во живо. Се гледаме во 19ч пред влада!, порача Пандов.

Таче, ќурко предавничка. Пошто не повикуваш на ,,консултации”, еве ме мене вечерва во 19 часот пред влада да…

Posted by Александар Пандов on Петок, 01 јули 2022

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.