Ознака: александар пандов
Црна хроника 09.04.21 | 22:07

Во акцијата на ДЕА уапсени се началникот на полицијата од Прилеп и возачот на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев

Александар Пандов коментира за полициската акција предводена од Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА, во која е запленета дрога во вредност од над...

Македонија 08.04.21 | 21:21

Пандов: Како капак на се излага Обиџуко на телевизија да се правда дека ете тој бил невин

Александар Пандов на својот фејсбук профил напиша: Огромна е штетата по Република Македонија која и ја нанесе Оливер Спасовски и неговата корумпирана мрежа со последната...

Македонија 07.04.21 | 22:35

Пандов до Заев: Ти и Оливер од Македонија направивте Долина на волците

Александар Пандов го потсетува премиерот Зоран Заев на силните протести што Македонци од Пустец добивале пасоши. Колкави бедници сте вие, вели Пандов, кога се знае дека...

Македонија 05.04.21 | 21:47

Филипче 30.03: Ќе нема резултати од нови мерки оти вирусот е многу раширен – Заев 05.04: Нема лоша проценка на состојбата, ќе делам ордени

Венко Филипче 30.03: „Ќе нема резултати од нови мерки оти вирусот е многу раширен“.   Зоран Заев 05.04: „Нема лоша проценка на состојбата, ќе делам ордени“.   Александар...

Вести 04.04.21 | 14:44

Пандов од Ваташа: Историјата запишала дека на 16 јуни 1943 година бугарските фашисти ги имаат стрелано Македонците

Македонија е преубава земја. Погледнете на околу, секаде каде што ќе погледнете дали е планина дали е шума, дали е пасиште, дали е река, дали е поток, преубава е Македонија....

Македонија 02.04.21 | 23:35

Пандов: Нема поголема лажовчина од Зоран Заев

Нема поголема лажовчина од Зоран Заев, реагира аналитичарот Александар Пандов, по обвинувањата на премиерот дека сите молчеле додека поранепниот премиер Никола Груевски...

Македонија 02.04.21 | 20:15

Пандов: Македонската историја не е на продажба, да го покажеме тоа, да се собереме во недела во 5 до 12 часот, во Моклиште во близина на селото Ваташа

Ние Македонците сме мирољубив народ. Во минатото кога сме се фаќале за оружје да се бориме, секогаш тоа било за да си го одбраниме своето парче земја, дом и семејство....

Македонија 27.03.21 | 11:40

Стани Венко, не спиј! Поради твојата неспособност и корумпираност народот ќе се вакцинира во Србија!

Поради неспособноста и корумпираноста на власта, македонскиот народ денеска замина за Србија каде што ќе се вакцинира, наместо тоа дома да го направи, обвинува Александар...

Македонија 26.03.21 | 18:45

Пандов: Еве уште кој се треба да го пробие неспособниот министер за внатрешни за да си даде оставка?

Александар Пандов ја коментираше акцијата „Планина“ на својот фејсбук профил. Мрсуљко повторно го ,,пробиле”!!! Кој се не го дупна! Еве уште кој се треба да го пробие...

Македонија 26.03.21 | 11:01

Пандов повикува утре на протест во 11.30 пред Министерството за здравство: Да побараме оставка од Филипче

Браќа и сестри, ве повикувам утре 27.03 со почеток од 11:30ч ни се придружите на протестот пред министерството за (не)здравје и гласно и јасно му побараме на корумпираниот...

Македонија 25.03.21 | 08:14

Пандов: Во Македонија пописот значи попишување на секој Албанец во светот, а за Македонците казна затвор ако не отворат

Аналитичарот Александар Пандов од Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ реагира на најавите за драконски казни за бојкот на пописот, додека високите функционери од ДУИ...

Македонија 24.03.21 | 19:57

Пандов: Починаа девојки на 23 и 24 години, а Заев и Филипче ќе попишуваат без донесена вакцина – дали сте нормални?!

Две девојки на 23 и 24 години починаа од ковид изминатите 24 часа, едната без хронични заболувања, а Заев и Филипче ќе попишувале без ни една донесена вакцина! Дали сте вие...

Македонија 23.03.21 | 22:51

Пандов: Каков блам и срам од држава станавме, по новинарите сега и полицајците ќе се вакцинираат во Србија!

Аналитичарот Александар Пандов на својот профил на Фејсбук ја коментира веста која ја објави Независниот синдикат на полицијата кој организира вакцинација на припадниците...

Македонија 21.03.21 | 14:29

Пандов: Нема да прифатиме затворите да бидат полни со патриоти, а корумпирани криминалци да се шетаат по Мексико и Дубаи

Драги Македонци, ви благодарам што денеска дојдовте на овој ден, свет ден за македонската демократија. Тука сме собрани, пред се и над се за да им искажеме доверба, да...

Македонија 19.03.21 | 13:38

В недела пред затворот во Штип мирен „Собир за слобода“ за поддршка на уставобранителите на Македонија

В недела, на 21 март во 12 часот патриотскиот институт на ВМРО ДПМНЕ „Гоце Делчев“ и УМС на ВМРО ДПМНЕ организираат мирен „Собир за слобода” во близина на затворот во...

Македонија 18.03.21 | 19:30

Кога несреќава ти е конгресмен, ти однапред си прифатил пораз!!!

Кога несреќава ти е конгресмен, ти однапред си прифатил пораз, се шегува Александар Пандов на веста дека Иницијативниот одбор за вонреден конгрес во ВМРО-ДПМНЕ го откажува...

Вести 17.03.21 | 10:16

Пандов: Директорот на АНБ имаше ли „службена белешка“ за генсекот на Заев, осомниченото лице Драги Рашковски?

Виктор Димовски, директорот на АНБ, имаше ли ,,службена белешка“ за генсекот на Заев, осомниченото лице Драги Рашковски, дека ќе оди на двонеделен одмор во Мексико со...

Македонија 16.03.21 | 21:36

Пандов: Kазните за Вевчански се класичен пример како власта врши терор врз македонскиот народ преку судскиот систем

Неспособноста на власта да се справи со ковид-пандемијата вешто ја прикрива со нарачани текстови и напади против опозицијата, рече вечерашната „Што не е јасно“ претседателот...

Македонија 16.03.21 | 20:43

Заев и Филипче планирале да ги ограбат граѓаните за 6 до 8 милиони евра преку набавката на кинеските вакцини

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче преку набавката на кинески вакцини сакале граѓаните да ги ограбат за 6 до 8 милиони евра рече вечерва претседателот...

Македонија 16.03.21 | 19:17

Пандов: Со листата на Каракачанов се докажа неговата коалиција со Заев и Шекеринска

Како нема да сe роди револт, природно е тоа чувство, ако некој ме напаѓа, ако некој ме навредува, природно е и човечки да се бранам. Во даденава ситуација вербално или со...