Ознака: александар пандов
Македонија 05.05.20 | 16:44

Долга е раката на правдата

Секаде глувците и стаорците први го напуштале бродот кој тоне. Оттука воопшто не е за изненадување оставката на досегашниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев,...

Твитови 03.05.20 | 14:42

Пандов со порака: Пробајте да го избрусите бајракот


Македонија 28.04.20 | 23:19

Пандов им забележа на уставните судии: Ко сите од ред Заев да ве ,,правел“

Што се не направија во минатите неколку години Заев и СДС во Република Македонија. Се изгласа неуставното СЈО, се потпишуваа и спроведоа Тиранска платформа, Бугарскиот...

Македонија 26.04.20 | 23:17

Пандов: Како е можно да ги трпиме неговите навреди и изблици на злоба, а притоа со наши пари да живее како дипломат во Тирана

Александар Пандов за постапката на Ориѓански напиша: Реално, ако не сме едниствен пример во светот, секако сме еден од ретките народи кои има толкав висок праг на толеранција....

Македонија 23.04.20 | 23:23

Пандов: И во најтоталитарните режими не им текнало политичките непријатели да ги елиминираат со прогласување ,,позитивен“ на корона

Александар Пандов го коментираше случајот со кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски. Само во ваква банана држава, каква што е сега Македонија, може вакво дупење...

Македонија 11.03.20 | 10:22

Пандов: Одлични, победнички листи на ВМРО-ДПМНЕ

Одлични, победнички листи на ВМРО, коментира политичкиот аналитичар Александар Пандов, кој на кандидатите им посака избор и влез во што поголем број во Собранието на...

Македонија 28.01.20 | 21:13

Пари и пари имаат земено, сите обвинители, сите вработени, вели Пандов за СЈО

Аналитичарот Александар Пандов во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 говореше за правосудниот систем во Република Македонија. Тој истакна дека Зоран Заев иако знаел...

Твитови 06.01.20 | 20:45

Пандов: Мене ми падна паричката, на Заев му падна Владата


Македонија 05.01.20 | 13:06

Пандов: Час поскоро да се расчисти со бандитите и криминалците кои ја уништуваат желбата за живот во Македонија!

Боки 13 го познавам од медиуми. И пред аферата Рекет за него како лик имав изградено исклучително ниско мислење, па некако сосема природно ми изгледаше неговото интензивно...

Македонија 03.01.20 | 09:55

Пандов: На моите внуци ќе им раскажувам како нивниот дедо со години се борел да бутне од власт еден црпнат тиранин

За мене овој 3 јануари 2020 година, а верувам и за вас е таков, убав, голем и важен ден. Ден кој никогаш нема да го заборавам, вели политичкиот аналитичар Александар Пандов,...

Македонија 02.01.20 | 19:00

Пандов: Паднаа двата столба на хунтата, прво падна Катица, а утре конечно паѓа и Заев

Алелсандар Пандов денеска на својот фејсбук профил напиша: Паднаа двата главни столба на кои се темелеше оваа хунта. Прво падна Катица, а утре конечно по две и пол години...

Македонија 20.12.19 | 16:11

Како со 40 милиони да си купиш судија и премиер: Случајот „ТНТ“ ќе падне како круша на повисок суд

Законите постојат за да се почитуваат, барем во нормалните држави. Во Македонија, не баш – затоа што ако се почитуваат, тогаш не би било спорно дали дивоградбата на Фијат...

Македонија 20.12.19 | 08:23

Пандов: Ако Орце и Заев биле сами во кабинет, кој му кажал на Боки?

Александар Пандов го коментира исказот на Зоки Кичеец, објавен синоќа на Инфомакс. Ако Орце и Заев биле сами во кабинетот каде првиот се жали и го пријавува рекетот,...

Македонија 30.11.19 | 13:29

Пандов: Остана само Уставниот да одлучи дека Заев и Верушевски се слободни луѓе, а единствени виновници во Македонија се патриотите од 27 април

Беше тоа крајот на јануари 2015 година кога тогашниот премиер на Република Македонија Никола Груевски излезе на прес-конференција на која обзнани дека имал неколку средби...

Македонија 04.11.19 | 18:07

Пандов: Ако докажан шпион како Верушевски добива 42.000 евра наши пари, патриотите и уставобранителите по колку треба да добијат?

Аналитичарот Александар Пандов на социјалните мрежи прашува ако докажан шпион како Верушевски, поради својата „невиност“ за одлежани 344 дена добива 42.000 евра наши...

Македонија 31.10.19 | 18:37

Пандов за Јанчев: Треба машки да излезе, а не вака да седи на две столчиња

Политичкиот аналитичар Александар Пандов реагира на изјавата на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, дека на трибината „Прав пат“ на СДСМ присуствувал како...

Македонија 26.10.19 | 16:32

Пандов: Црпнат бе, како те поставија на власт, тебе од земјоделие само за марихуана те интересира!

Аналитичарот Александар Пандов се огласи на Фејсбук по повод протестот на земјоделците Црпнат бе, несреќо една, нели ти беше земјоделец, нешо ова она? Што е работава,...

Македонија 21.10.19 | 00:27

Пандов: Со боксерски речник, Заев е во класичен нокаут

Ако говориме со боксерски речник, Заев е во класичен нокаут. Остануваат 74/5 дена народно одбројување до неговото конечно паѓање од тронот. Изборите ќе бидат чисто оверување...

Македонија 20.10.19 | 21:00

Пандов: Конечно имало крај на терор од оваа хунта, радувај се Македонијо!

Официјално Заев паѓа на 3-ти Јануари! Изборите ќе се одржат 100 дена подоцна на 12 Април. Конечно имало крај на терор од оваа хунта. Радувај се Македонијо, напиша на својот...

Македонија 17.10.19 | 10:27

Брзи предвремени парламентарни избори, сè останато е губење време

Владата на Зоран Заев е излажана од другите политичари, изјави политичкиот аналитичар Александар Пандов во вчерашното гостување на 24 Анализа. Тој истакна дека ние како...