Репрезентативецот на Јордан, Адел Бакр Атари почина утрово откако доживеа срцев удар среде натпревар меѓу Кафрања и Ал-Салт во домашниот шампионат.

Медицинските лица интервенираа за време на натпреварот, по што ракометарот бил пренесен во болница, каде што докторите не успеале да му го спасат животот.

На социјалните мрежи се појави и вознемирувачко видео од моментот кога ракометарот има инфаркт.

Извор: Спорт1.мкRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.