На трибините во „Таурон Арена“ доминира црвено-жолтата боја, а околу 1.000 навивачи на Македонија ги бодрат ракометарите против фаворитот, а салата особено грмна при интонирањето на нашата химна.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.