Русинот кој зборува македонски подобро и од некои што цел живот живеат тука, за „Жешко столче“ открива која е причината што прифати да остане уште една година во неговиот сакан „Вардар“.

Гледајте го секогаш забавниот Тимур Дибиров:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.