Ознака: жешко столче
Ракомет 07.01.23 | 10:47

Борко за односот со Кире Лазаров: Отиде во длабокото без да си ги земе мускулите

Голманот на Вардар, Борко Ристовски беше гостин во Жешко столче каде малку подетално објасни во какви односи се со Кире Лазаров и што мисли за неговата работа како селектор. „Не...

Естрада 28.10.22 | 21:32

Мартија Станојковиќ: Не би била со него и да е последен маж на светот!

Младата пејачка од Куманово, Мартија Станојковиќ, гостува во новата епизода на „Жешко столче“ и споделува интересни моменти од својот живот. Целата епизода можете...

Скопје 29.09.22 | 20:10

Градоначалникот Ѓорѓиевски на жешко столче: Функцијата не ме смени како човек

Во новата епизида на „Жешко Столче“ гостин е градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски. Тој одговара на „жешките“ прашања за приватниот живот, за она...

Естрада 26.05.22 | 18:54

Скендеровски: Естрадата ја гледате нашминката и насмеана, ама така не е зад завесите

На каналот на „Жешко столче“ објавена е новата епизода на емисијата во која овојпат гостинка е пејачката Бојана Атанасовска Скендеровски. Некогашната ѕвезда од М2...

Ракомет 22.05.22 | 20:20

Дибиров: Причината што останувам во Вардар, најискрено…

Русинот кој зборува македонски подобро и од некои што цел живот живеат тука, за „Жешко столче“ открива која е причината што прифати да остане уште една година во неговиот...

Естрада 26.11.21 | 09:13

Tијана: Не се плашам од неверство, а еве и зошто

Зошто Тијана Дапчевиќ не се плаши од неверство е само едно од жешките прашања пејачката кои ги доби на жешкото столче на водителот Никола Трпковски. Новата епизода од...

Естрада 12.11.21 | 18:19

Постои ли ривалство меѓу Милена Антовска и Јелена Спенџарска!?

Водителката Милена Антовска е прва гостинка во новата сезона на јутјуб-емисијата „Жешко столче“. Милена, која го очекува своето второ дете одговара на „жешките“ прашања. Меѓу...