Ознака: тимур дибиров
Ракомет 23.03.20 | 22:24

„Остани дома“ вежбање со Тимур Дибиров

Тимур Дибиров, во време на вонредната состојба поради коронавирусот вежбаше дома и го сподели видеото на социјалните мрежи.   View this post on Instagram   10...

Ракомет 29.02.20 | 14:06

Дибиров: Не можам да сфатам дека ќе дозволат да исчезне Вардар

Ситуацијата во РК Вардар не е баш најдобра. Европскиот шампион минува низ тешки времиња, а тоа го потврди и Тимур Дибиров во интервју за „balkan-handball.com“. Во интервјуто...

Ракомет 12.02.20 | 20:34

Тимур Дибиров: Сега е момент за сите нас да се обединиме и да покажеме дека Вардар бил и ќе биде, и може да победи секогаш

Тимур Дибиров на својот Инстаграм профил сподели фотографија од „Вардар“ во шампионскиот состав и напиша: Драги фанови, знам дека сега ние сме во тешка ситуација и...

Ракомет 16.11.19 | 23:25

Кјелце тешко го навреди Дибиров, ЕХФ да реагира!

Европскиот шампион Вардар денеска запиша убедлив пораз на гостувањето кај Кјелце, а гостувањето на македонската екипа во Полска го искористија домашните навивачи...

Ракомет 10.10.19 | 14:56

Сега да видам како Кил ќе го победи Вардар во Скопје

Капитенот на Вардар, Тимур Дибиров на денешната прес-конференција рече дека со нетрпение го очекува дуелот со Кил на кој ќе се покажат вистинските вредности на тимот. Подготвени...

Ракомет 23.09.19 | 12:40

Дибиров: Не смееме да го потцениме Нексе

Ракометарите на Вардар по вчерашниот тежок натпревар во Лигата на шампионите против Порто, веќе утре се среќаваат со Нексе, овојпат во СЕХА лигата. Капитенот на Вардар,...

Ракомет 22.09.19 | 19:54

Дибиров: Очекував повеќе поддршка, но и кога салата не е полна, грми како да „крца“

Вардар ја продолжи позитивната традиција од изминатите шест сезони, на првиот домашен меч забележа победа, овој пат над Порто (32-27). Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ видовме...

Ракомет 30.06.19 | 13:15

Дибиров емотивно се збогува со Парондо

Миленикот на вардаровите навивачи, Русинот Тимур Дибиров со емотивно збогум се прости од Роберто Гарсија Парондо, тренерот кој го предводеше Вардар до втората европска...

Ракомет 06.06.19 | 20:56

Солзи радосници од учениците во „Владо Тасевски“ за Тимур Дибиров

Вардар пред нецела недела направи огромен успех и по втор пат во својата историја се закити со титулата европски првак. Црвено-црните во финалето беа поуспешни од унгарски...

Ракомет 04.06.19 | 19:50

Дибиров го има најдобриот гол на турнирот во Келн!

Голот на Тимур Дибиров е прогласен за најдобар на турнирот во Келн. Само за илустрација, колкаво е значењето на овој погодок е коменатор на спортскиот новинар на изборот...

Скопје 03.06.19 | 23:59

Дибиров од плоштад: Денеска сите ние сме Македонци!

Тимур Дибиров беше емотивен на сцената на плоштадот „Македонија“ и им се обрати на присутните велејќи дека се чувствува како Македонец. Дибиров призна дека не очекувал...

Ракомет 03.06.19 | 11:04

Тимур Дибиров има најубав гол на Ф4 според ЕХФ

Тимур Дибиров го има најубавиот гол на завршниот турнир во Келн, одбра Европската ракометна федерација (ЕХФ). Вардар вторпат за три години стана европски клупски првак....

Ракомет 03.06.19 | 10:50

Дибиров: Ако сега некој не му помогне на Вардар, треба сите да завршиме со кариерите

Ракометарот на Вардар Тимур Дибиров по вчерашното освојување на титулата во Лигата на шампионите изјави дека сега е време некој да излезе во пресрет и да му помогне...

Ракомет 02.06.19 | 23:33

Дибиров му се обрати на трофејот: Извини што…

Тимур Дибиров е еден од ракометарите кој ги освои двете титули со македонскиот првак. По денешниот триумф во Келн, руското крило на Инстаграм објави фотографија со трофејот,...

Ракомет 02.06.19 | 21:40

Дибиров: Ако сега некој не му помогне на Вардар, треба сите да завршиме со кариерите

Време е некој да излезе и да му помогне на клубор, рече вечерва двојниот европски првак Тимур Дибиров. Вардарци имаа исклучително тешка сезона, немаат земено плата со...

Ракомет 02.06.19 | 08:39

Дибиров: Не се сеќавам на последните 10 минути

Не се сеќавам на последните 5-10 минути од натпреварот, се сеќавам само дека губевме седум разлика, ништо повеќе, вели Тимур Дибиров во интервјуто за порталот „Балкан...

Естрада 22.05.19 | 10:04

Тимур Дибиров: Бевме како мртви кога Самсоненко најави дека заминува од Вардар

Една недела пред фајнлфорот во Келн, ракометарот на скопски Вардар Тимур Дибиров во „Еден на еден“ искрено признава како изгледаше состанокот на кој им било соопштено...

Ракомет 05.05.19 | 21:11

Дибиров погоди од невозможна позиција, Алиловиќ не можеше да поверува

„Црвено-црните“ одиграа квалитетно второ полувреме (16-12) со што ја избришаа лошата слика од првиот дел (17-9) кога ништо не функционираше во нивната игра. Една од тие магии...

Ракомет 25.04.19 | 15:42

Дибиров се збогува: Македонија и Македонци – фала ви за сѐ!

Поранешниот европски ракометен шампион Вардар вечерва, на домашен терен, го игра првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите (ЛШ) против Пик Сегед, меч кој е посебно...

Ракомет 11.02.19 | 14:50

Дибиров во Ол Стар тимот на 11. коло во ЛШ

Вардар остана на второто место во група А во Лигата на шампионите, откако триумфираше на гостувањето кај Рајн Некар од 30-27. Победата на „црвено-црните” не остана незабележана...