Прилепска Победа и официјалено е нов прволигаш, откако денес остварија победа против Пехчево со 2-0 и го потврдија своето доаѓање во најелитното фудбалско натпреварување.

Беласица ја победи Слога Виница со 1-0, Кожуф победи на гости кај Саса од Каменица со исто така 0-1, а Осогово и Детонит Јуниор одиграа нерешено.

Нерешено беше и средбата Локомотива и Братство (2-2).

Од втората лига (запад):

Воска 3-0 Беса
Вардар 1-0 Силекс
Тетекс 3-2 Кораб
Кадино 1-1 Велешта

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.