Како што може да се види од видеата, на нешто повеќе од час пред почетокот на дербито меѓу Шкендија и Шкупи, се случил тежок инцидент пред стадионот во Тетово. Имено при излегување од автобусот, фрлени се бакљи кон гостите, Спортмедиа дознава дека настрадале играчи на Шкупи и клупскиот доктор.

Навистина е жешко пред стартот на дербито под Шара.

Но и скандалозно, зошто ова навистина се случува?

Видеото на овој линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.