Ознака: победа
Кошарка 13.03.21 | 19:47

Новајлијата ТФТ со триумф над Вардар се врати меѓу најдобрите

Екипата на ТФТ ја оправда фаворитската улога, славеше над Вардар (94-71) и се врати меѓу најдобрите во Првата лига, поточно на втората позиција на табелата. Со добра игра...

Кошарка 22.02.21 | 17:34

Победа на македонските кошаркари над Естонија во евроквалификациите, но остана без учество на ЕП

Македонската кошаркарска репрезентација остана без учество на Европското првенство, и покрај победата над Естонија попладнево во Перм од 86:84, што беше недоволна во...

Останати спортови 11.01.21 | 22:47

Одбојкарите со победата над БиХ ги започнаа квалификациите за ЕП

Македонските одбојкари остварија тешка победа над Босна и Херцеговина со 3:1 (27:25, 25:21, 3:25, 25:19) на почетокот на квалификацискиот турнир за настап на Европското првенство...

Останати спортови 06.12.20 | 20:48

Прва победа во Ф1 на Перез во кариерата, триумфираше на ГН на Сахир

Возачот на Рејсинг Поинт, Серхио Перез, победи на вечерашната трка возена во Бахреин за Големата награда на Сахир. Втор низ целта мина Естебан Окон (Рено), додека клупскиот...

Свет 09.11.20 | 09:09

Пет причини за победата на Џо Бајден на американските претседателски избори

Кандидатот на Демократската партија на американските избори, Џо Бајден победи на претседателските избори во САД и во својот трет обид успеа да влезе во Белата куќа,...

Свет 07.11.20 | 17:09

Трамп: Убедливо победив на изборите

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер прогласи „убедлива победа на (претседателските) избори“. Трамп е многу активен на интернет по завршувањето на изборите...

Ракомет 15.10.20 | 22:37

Вардар го надигра Фленсбург за прва победа во ЛШ!

Составот на Вардар ја забележа првата победа во Лигата на Шампиони, откако на домашен терен го совлада германски Фленсбург со 31-26 (17-15). Бундеслигашот во Скопје допатува...

Македонија 09.10.20 | 00:02

Пендаровски и Заев им ја честитаа победата на фудбалерите на Македонија

„Момци, честитки за победата, се гордееме со вас! Вечерашниов успех нека биде мотив повеќе да победиме и во решавачкиот меч со Грузија.Напред!“- напиша на социјалните...

Свет 25.09.20 | 21:39

Трамп предвидува „уште поголема“ изборна победа

Претседателот на Соединетите држави Доналд Трамп предвидува „уште поголема“ изборна победа за неговата кампања овој ноември отколку во 2016 година. Говорејќи во петокот...

Македонија 07.07.20 | 11:36

Заев убеден дека во шестката ќе ги победат ДУИ ,по што оваа партија ќе треба да се реформира

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе замине во опозиција,...

Македонија 05.07.20 | 17:36

Водечка агенција од САД прогнозира убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Анкета спроведена од елитната американска агенција Меклафлин покажува дека коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне убедлива победа на претстојните избори. Според...

Македонија 24.05.20 | 09:33

Реисот Сулејман Реџепи прогласи победа над коронавирусот

Реисот Сулејман Реџепи денеска по молитвата во Мустафа – пашината џамија во Скопје го честиташе празникот Рамазан Бајрам и порача: Успешно се справувавме до сега, а...

Ракомет 08.03.20 | 19:02

„Вардар“ го совлада „Нексе“

Денеска, вардарци одиграа на високо ниво на гостувањето во Хрватска и со поволен резултат ќе го дочекаат вториот натпревар кој е на програмата по една недела. Вардар...

Ракомет 25.01.20 | 18:42

Како ја прославија победата хрватските ракометари

Репрезентацијата на Хрватска ја порази Норвешка и обезбеди пласман во финалето на ЕП во ракомет. Хрватските репрезентативци со песна во автобусот ја славеа победата.

Свет 13.12.19 | 17:10

Џонсон официјално побара мандат од кралицата да формира влада

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име. Џонсон помина повеќе од половина час во Бакингемската...

Свет 13.12.19 | 09:08

Борис Џонсон прогласи победа на конзервативците, отворен патот за Брегзит

Британскиот премиер, Борис Џонсон, прогласи победа на својата Конзервативна партија, која освои убедливо мнозинство на изборите што се одржаа вчера. Тој кажа дека неговата...

Ракомет 03.11.19 | 19:21

Вардар го победи Мешков Брест

Ракометарите на Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ вардарци беа поуспешни од Мешков Брест со 36:31. За актуелниот европски првак ова беше четврта победа по шест одиграни...

Македонија 02.11.19 | 22:22

Мисајловски: Граѓаните се обединуваат околу идејата за обнова на Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски по денешната посета на Куманово во рамките на средбите со граѓаните на овој град, но и посетата на ОК на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 08.10.19 | 21:46

Мицкоски: Бараме предвремени парламентарни избори, разликата ќе биде најмалку 100 илјади гласа разлика

Во емисијата „24 Отворено “ гостуваше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој кажа дека ВМРО ДПМНЕ бара предвремени избори и дека разликата ќе биде најмалку...

Свет 30.09.19 | 11:26

ОВП на Себастијан Курц убедлив победник на изборите во Австрија

Народната партија на Австрија (ОВП) на Себастијан Курц е убедлив победник на вчерашните предвремени парламентарни избори, и според официјални прелиминарни резултати,...