Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Рој Кин, ги искажа своите впечатоци по изданието на „црвените ѓаволи“ во 1. коло од Премиер лигата.

– Проблемите остануваат исти. Истите ликови, истите личности, особено во средниот ред. Тимот има талентирани играчи, но кога имаат неуспеси, не се справуваат со нив. Не гледам личности и карактер во Манчестер јунајтед, изјави Кин за „Скај Спортс“.

Манчестер јунајтед вчера загуби од Брајтон со 1:0 во натпревар од 1. коло на англиската Премиер лига.

Во новата сезона тимот го предводи тренерот Ерик тен Хаг од кого се очекува да го врати Јунајтед помеѓу најдобрите во англискиот и европскиот фудбал

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.