Големиот Реал Мадрид е заинтересиран за нашиот голман Столе Димитриевски, пренесуваат шпанските медиуми. Ако тојде во Мадрид би бил втора опција на голот, зад неприкосновениот Тибо Куртоа.

Ако пристигне на Бернабе, Столе би бил првиот Македонец меѓу „Кралевите“ што е голема чест.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.