Новинарот Хосеп Педрол за ТВ „Ел Чирингуито“ ја именуваше сумата што Реал Мадрид е подготвен да ја потроши за трансфери ова лето.

Се информира дека мадридскиот клуб за време на овој преоден рок ќе потроши речиси 400 милиони евра на новајлии.

Вчера Борусија Дортмунд го објави трансферот на Џуд Белингем во Реал Мадрид за сума 103+31 милион евра.

Белингем е првото засилување за „кралскиот клуб“ ова летоRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.