Ознака: реал мадрид
Фудбал 18.04.24 | 10:54

Рудигер знаеше на која страна ќе шутра Ковачиќ

Се појави интересно видео од изведувањето на пенали на мечот Манчестер Сити и Реал Мадрид. При шутот на Матео Ковачич, неговиот некогашен соиграч Рудигер му сугерираше...

Фудбал 07.03.24 | 08:50

Kаков меч во Мадрид, кој не гледаше може само да жали или да ја врати програмата назад

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Џуд Белингем, направи асистенција во реванш натпреварот од 1/8 финалето на Лигата на шампионите со Лајпциг (1:1). Британскиот играч...

Фудбал 03.03.24 | 13:14

Реал „ограбен“: Судијата го прекина мечот додека топката паѓаше во голот

Реал Мадрид е „ограбен“ од главниот судија Хил Манзано кој поништи гол на Белингам за победа на Реал Мадрид од 2-3 во последните секунди од средбата. Судијата среде...

Фудбал 04.02.24 | 22:04

Тоа е љубов: За време на секс го рецитираше целиот тим на Реал Мадрид

Фанови на кралскиот клуб мислат на Реал Мадрид дури и за време на секс. Учесник на реалното шоу „Остров на искушение“ беше фатен во секс поза со девојка и додека таа...

Вести 25.01.24 | 16:27

Реал Мадрид прави повеќе пари од Манчестер Сити

Реал Мадрид го надмина Манчестер сити во рангирањето на најпрофитабилните фудбалски клубови на крајот од сезоната 2022/23, објави „Deloitte“. Приходите на мадридскиот клуб...

Естрада 16.01.24 | 15:12

Kaрлеуша: Душко ми рече: „Да не беше ти ќе играв за Реал Мадрид“

Јелена Карлеуша се пожали дека се уште законскиот сопруг во една прилика и рекол дека да не била нејзината лоша репутација, тој ќе играл за Реал Мадрид.   Мисли дека...

Фудбал 24.11.23 | 08:33

Ванда ќе заведува во Мадрид, Реал го бара Икарди

Реал Мадрид размислува да го ангажира напаѓачот на Галатасарај, Мауро Икарди како замена за повредениот мадридски напаѓач Винисиус Жуниор, пренесува „Tuttomercatoweb“. „Кралскиот...

Фудбал 05.11.23 | 18:05

Реал Мадрид демантира преговори со Мбапе

Шпанскиот фудбалски прволигаш Реал Мадрид негираше дека води преговори да го донесе во своите редови напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Реал долго време беше заинтересиран...

Фудбал 21.10.23 | 22:23

Лапорта: Ова е најголема кампања против Барселона, но и за Мадрид имаме порака

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта уште еднаш истакнал дека случајот „Негреира“ е создаден за дискредитација на шпанскиот клуб. Тој зборуваше пред „социосите“...

Фудбал 14.09.23 | 22:07

Скандал го тресе светот: Фудбалери на Реал Мадрид се уапсени поради секс-видео со малолетничка

„Ел Конфиденсијал“ денеска ја пренесе веста која ја шокираше целата планета. Имено, полицијата уапсила четворица фудбалери на Реал Мадрид. Како што пишува овој шпански...

Фудбал 05.08.23 | 09:14

Мбапе доаѓа во Реал

ПСЖ се договорил со Реал Мадрид за трансфер на напаѓачот Килијан Мбапе, пишува Goal.com, повикувајќи се на новинарот Родриго Фаес. Дваесет и четиригодишниот Французин во...

Останати спортови 30.06.23 | 09:17

Луксуз и елеганција: Надал отвори хотел на Мајорка

На Рафаел Надал веќе не му е до тенис. Тој полека се спрема за пензионирање. Тој пред неколку дена отвори луксузен хотел на својата Мајорка.Комплексот носи име „ЗЕЛ“...

Фудбал 17.06.23 | 19:23

Лука Модриќ одбил 200 милиони од Саудиска Арабија за да остане уште една година во Реал Мадрид

Лука Модриќ се откажал од 200 милиони евра за три години во Ал Хилал, во Саудиска Арабија, за една сезона во Реал Мадрид. Според новинарот Џанлука Ди Марцио, хрватскиот...

Фудбал 09.06.23 | 22:29

Ќе дочекаме ли Македонец меѓу „Кралевите“? Реал Мадрид го бара Столе Димитриевски

Големиот Реал Мадрид е заинтересиран за нашиот голман Столе Димитриевски, пренесуваат шпанските медиуми. Ако тојде во Мадрид би бил втора опција на голот, зад неприкосновениот...

Фудбал 09.06.23 | 11:03

Нови „галактикоси“: Реал Мадрид прави дрим-тим за следната сезона

Новинарот Хосеп Педрол за ТВ „Ел Чирингуито“ ја именуваше сумата што Реал Мадрид е подготвен да ја потроши за трансфери ова лето. Се информира дека мадридскиот клуб...

Останати спортови 04.06.23 | 12:57

Бензема и официјално го напушта Реал Мадрид

Реал Мадрид ја објави одлуката на Карим Бензема да го напушти клубот ова лето. Претходно се дозна дека 35-годишниот напаѓач добил понуда од Ал-Итихад од Саудиска Арабија....

Кошарка 21.05.23 | 22:37

Во крајно драматичен финиш Реал Мадрид по 11. пат стана европски кошаркарски шампион

Екипата на Реал Мадрид во Каунас го победи Олимпијакос со 79:78 и по 11. пат се искачи на европскиот кошаркарски трон. Финалето на Евролигата беше неизвесно до самиот крај....

Кошарка 19.05.23 | 22:30

Реал Мадрид ја сруши Барселона и против Олимпијакос ќе игра за 11. европска титула

Реал Мадрид го доби евролигашкото „Ел класико“, победувајќи ја Барселона со 73:66 (18:18, 18:24, 22:13, 15:11) во полуфиналето на Фајнл фор турнирот на Евролигата во Каунас, Литванија. Со...

Фудбал 17.05.23 | 11:38

Зошто играчите на Реал Мадрид си ги мирискаат испотените дресови?

Непосредно пред судијата да означи почеток на натпреварот, играчите на Реал одат на клупата за физиотерапевтите да им ги намачкаат градите со чудотворна маст. Со тоа...

Фудбал 10.05.23 | 08:46

Реал Мадрид оштетен, топката ја мина гол линијата при голот на Де Брујне

Реал Мадрид вечерва ремизираше на домашен терен со Манчестер сити во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите – 1:1. Стрелец на голот за Реал беше Винисиус...