Никола Груевски, поранешниот премиер и претседател на ВМРО ДПМНЕ во статус на Фејсбук пишува за катастрофалната состојба во која се наоѓа националната арена „Тодор Проески“.

Тревата на стадионот не се способни да ја одржуваат. Ни се чудат Италијанците…
А народот реформи, ЕУ, подобар стандард и подобар живот чека…Тука каде сум само во последните 4-5 години какви ли не европски или светски првенства се организираа во фудбал, ракомет, ватерполо, пливање, пинг понг, атлетика итн. Што ли не изградија. Овие нашиве 10 декари земја се неспособни да одржуваат, пишува Груевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.