Ознака: Никола Груевски
Македонија 24.09.23 | 16:10

Мицкоски: Чудно е проклетството Груевски кој збореше за нож во грб, и разни ножиња да стане токму тоа за сопствената партија

Морам да кажам дека како човек оваа јавна преписка со поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ не ме прави среќен, ниту ова е битка која ја одбрав јас, но недвојбено никој...

Македонија 23.09.23 | 21:57

Пендаровски негира дека во неговиот кабинет се разговарало за амнестија на Груевски

Претседателот Стево Пендаровски ги демантира тврдењата на лидерот на Демократско движење, Изет Меџити, кој пред неколку дена изјави дека на 9 Мај годинава, во претседателскиот...

Македонија 22.09.23 | 20:13

Мицкоски за ситуацијата со Груевски: Има докази за оската за делување на ДУИ, СДС, Груевски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за ситуацијата со Груевски во интервју за Алсат М истакна дека Груевски сега се прави дека ништо не знае, но...

Македонија 21.09.23 | 09:01

За да поминат уставните измени власта е подготвена дури и да го врати Груевски!

Провиден е планот на власта како да дојде до 80 пратеници неоходни за уставните измени. За тоа им требаат барем десет пратеници од ВМРО-ДПМНЕ а тоа најлесно се прави преку...

Македонија 20.09.23 | 20:50

Мицкоски до Груевски: Не би сакал никогаш да им правам на луѓето тоа што не сакам луѓето мене да ми прават

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Ѓорче Петров на отворање на новата општинска зграда. При посетата, Мицкоски доби прашање од медиумите...

Вести 20.09.23 | 13:35

Милошоски: Ковачевски и Ахмети преговараа амнестија со Груевски, со цел поделби во ВМРО-ДПМНЕ и уставни измени

Антонијо Милошоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието денеска на прес-конференција изјави дека власта на чело со Ковачевски и Ахмети...

Македонија 20.09.23 | 10:15

Мицкоски до Груевски: Нема да дозволам лични договори, за Македонија не смее да има пазар и договори под маса

Жалам што се одлучи на чекорот да правиш јавна пародија и да служиш за дефокус од криминалот на оваа криминална власт и те разбирам, но не можам да те оправдам, му порача...

Македонија 19.09.23 | 11:57

И Османи демантира тајна средба, во неговиот случај – со Груевски

По прозивката од лидерот на новоформираната партија, Демократско движење, Изет Меџити, министерот за надворешни работи Бујар Османи демантира дека се сретнал со Никола...

Македонија 19.09.23 | 08:40

Груевски: Пендаровски да каже кој тоа барал амнестија за мене

„Од никого не сум побарал да бара амнестија за мене кај актуелниот претседател на Македонија Пендаровски“, напиша на Фејсбук поранешниот премиер Никола Груевски. Тој...

Македонија 13.09.23 | 08:29

Груевски: Немам никаква врска со Данела Арсовска и Драги Митковски

Под наслов „Деманти на интригите на исплашените политичари”, поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук пишува за своите познанства со Данела Арсовска и со Драган...

Фудбал 09.09.23 | 13:01

Груевски: 10 декари земја на стадион се неспособни да одржуваат, ни се чудат Италијанците

Никола Груевски, поранешниот премиер и претседател на ВМРО ДПМНЕ во статус на Фејсбук пишува за катастрофалната состојба во која се наоѓа националната арена „Тодор...

Македонија 07.09.23 | 18:05

Груевски: Во мојот случај на прогон измените во КЗ имаат минорно учество

Експремиерот Никола Груевски се огласи по измените на Кривичниот законик кои беа изгласани во Собрание: Партиите, директно или преку нивните интернет ботови и нивните...

Македонија 30.08.23 | 16:15

Груевски: Заев им даваше аудио-материјали на Бугарите од македонскиот државен врв и позиции

Проблемите и влошувањето на нашите позиции почнаа кога се појави Заев и почна да пушта јасни сигнали на негова подготвеност за капитулација доколку му биде овозможено...

Црна хроника 12.07.23 | 10:01

Врховен го прифати барањето на Груевски за преиспитување на пресудата за „Плацеви на Водно“

Врховниот суд соопшти дека е оформен предмет и ќе се постапува по поднесеното барање за вонредно преиспитување на правосилна пресуда за предметот „Плацеви на Водно“...

Македонија 30.06.23 | 20:45

Груевски: Зад истрагата и осомничените за „Скопје 2014“ стојат исплашени политичари на чело со Зоран Заев, и треба да се исплашени

Поранешниот премиер на Република Македонија и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски преку својот официјален фејсбук профил го изрази своето мислење за предметот...

Македонија 17.06.23 | 19:32

Груевски: Го честитам 33. роденден на ВМРО-ДПМНЕ во 130. година од формирањето на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација под нејзиното прво име Македонска Револуционерна Организација

Поранешниот премиер Никола груевски, испрати честитка по повод 33 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. На сите членови на ВМРО-ДПМНЕ им го честитам 33. роденден на партијата...

Македонија 10.03.23 | 13:44

Лога: Подготвуваме нов документ за екстрадиција на Груевски, ќе го ставиме во Хашките ќелии што сам ги изгради

Министерството за правда подготвува нов допис за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, најави министерот Кренар Лога во емисијата „Клик плус“ на ТВ...

Економија 18.01.23 | 01:11

Ревизија на ТИРЗ: Странските компании добиваат државна помош со директни преговори и без транспарентни постапки

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ја коментира ревизијата на Тирз каде се посочува дека странските компании добиваат државна помош со директни преговори...

Македонија 01.01.23 | 12:40

Груевски: Среќна 2023-та, агонијата во Македонија нека се трансформира во нов почеток кон повторен национален и индивидуален триумф!

Агонијата и безперспективноста во Македонија нека се трансформира во нов почеток кон повторен национален и индивидуален триумф, порача поранешниот премиер Никола...

Македонија 19.12.22 | 12:57

Анкета на ИРИ: Aко утре има избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 19 посто од граѓаните, за СДСМ 11

Најновата анкета на ИРИ, покажува дека во случај утре да се одржат предвремени парламентарни избори 19% од граѓаните би гласале за ВМРО-ДПМНЕ. Согласно резултатите на...