Ознака: Никола Груевски
Македонија 03.11.22 | 20:28

Груевски: Не постои мој договор со странците и власта за носење штетни одлуки за македонскиот народ, ниту стојам зад Арсовска

Вообичаено не коментирам шпекулации, и разни лаги и невистини кои иако долго не сум во политиката секојдневно се лиферуваат на социјалните мрежи, медиумите, од разни...

Македонија 31.10.22 | 23:13

Македонија троши гас колку една цементарница во Европа, а премиерот бара аплаузи од нацијата дека нашол гас

Поранешниот премиер Никола Груевски ја коментира изјавата на актуелниот премиер Димитар Ковачевски дека ќе го исполни ветеното – оваа зима никој нема да остане...

Македонија 27.10.22 | 14:15

Груевски: Потпишувањето на договорот со ФРОНТЕКС на „најчист“ македонски е кампања за некоја следна отстапка на национален план

Ова со потпишувањето на договорот со ФРОНТЕКС на „најчист” македонски јазик, разбирам дека е некаква кампања за некоја следна отстапка на национален план, со која...

Македонија 23.10.22 | 10:03

Груевски го честита 23 октомври: Тоа што не не убива, не прави посилни

Поранешниот премиер, Никола Груевски, објави честитка по повод 23 октомври – Денот на македонската револуционерна борба. „ТОА ШТО НЕ НЀ УБИВА, НЀ ПРАВИ ПОСИЛНИ“ Фридрих...

Економија 17.10.22 | 20:00

Груевски: Не плукај по нешто со кое што утре можеби ќе се гордееш – ќе ти биде непријатно!

Оваа соопштение на владата денес за изградбата и отворањето на втората фабрика на Кемет Електроникс, со задоволство ме присети на две работи, истакнува поранешниот...

Македонија 13.10.22 | 11:03

Груевски: „Браво момци”! 8.5 милиони евра, кои за ништо ќе бидат оддлеани од буџетот, чини новата детска болница во Козле

„Браво момци”! „Ќе не биде”!, саркастично коментира поранешниот премиер Никола Груевски на веста дека Министерството за здравство треба да исплати 8,5 милиони евра...

Македонија 07.10.22 | 23:00

Јас сум дел од континуитетот на Глигоров и Заев, а Мицкоски е од времето на Груевски

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва го осуди условувањето на ВМРО-ДПМНЕ кон пратениците кои потпишуваа нотарски изјави дека нема да гласаат за евентуалната промена...

Македонија 27.09.22 | 23:18

Груевски: Не може Македонците да се виновни бидејќи не се чувствуваат како Бугари

Поранешиот премиер Никола Груевски, на Фејсбук сподели објава на македонското здружение во Бугарија “ОМО Илинден-Пирин”, коментирајќи дека секој паметен (бугарски)...

Македонија 08.09.22 | 10:44

Груевски: На 31 година од независноста на државата молиме за маски, вакцини, гас, жито

31-та годишнина од независноста Македонија ја дочекува со слаба власт која не испорачува резултати, која за работи кои порано сами како држава сме ги решавале и обезбедувале,...

Калеидоскоп 04.09.22 | 21:28

Груевски: Поради отпорот на власта против сѐ што започна ВМРО-ДПМНЕ целосно се занемарени ликот и делото на Мајка Тереза

На денот која е прогласена за светица Мајка Тереза и ден пред годишнината од нејзината земска смрт поранешниот македонски премиер Никола Груевски посвети статус токму...

Македонија 01.09.22 | 10:52

Груевски се заблагодари за роденденските честитки: Нека секогаш во животот ве следи среќа!

Поранешниот премиер Никола Груевски се заблагодари на роденденските честитки кои ги доби за вчерашниот 52 роденден. Ви благодарам за искрените роденденски честитки....

Македонија 31.08.22 | 10:45

Груевски со статус за годишнината од смртта на Тодор Александров

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук објави статус по повод годишнината од смртта на Тодор Александров. На денешен ден – 31 август, во 1924 година е убиен Тодор...

Македонија 28.08.22 | 17:27

Груевски посака силна верба во Бога, спокојство на душата и почит на децата кон родителите

Поранешниот премиер Никола Груевски им го честита големиот христијански празник Успение на пресвета Богородица на сите христијански верници. Присеќајќи се на одлуката...

Македонија 02.08.22 | 22:34

Со цитат од Борис Сарафов Никола Груевски го честита Илинден

Поранешниот премиер Никола Груевски го честита Илинден со читат од Борис Сарафов, еден од тројцата водачи на Главниот (востаничкиот) штаб на Илинденското востание во...

Калеидоскоп 24.07.22 | 14:43

Жената од фотографијата со Никола Груевски ја открива вистината

Жената која деновиве е најкоментирана на социјалните мрежи поради фотографијата со поранешниот премиер Никола Груевски. Таа за „Фокус“ открива како настанала фотографијата...

Македонија 23.07.22 | 19:26

Груевски се потсети на Владо Транталовски

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук се потсети на Владо Транталовски кој почина. Груевски го запознал Транталовски  како многу одлучен, цврст, храбар, интелегентен...

Свет 08.07.22 | 19:43

Со убиството на Шинзо Абе, Македонија изгуби голем пријател и поддржувач

Кукавичко и подмолно од зад грб убиство на поранешниот и еден од најуспешните јапонски премиери во тек на изборна кампања, напиша на Фејсбук, Никола Груевски. Шинзо...

Македонија 17.06.22 | 19:50

Никола Груевски го честиташе 32-от роденден: Нека е вечно и победничко ВМРО-ДПМНЕ и Македонија!

Никола Груевски го честиташе 32-от роденден на партијата ВМРО ДПМНЕ. Во статус на Фејсбук посака да е вечно и победничко ВМРО-ДПМНЕ и Македонија. Во 129. година од основањето...

Македонија 07.06.22 | 21:12

Груевски: Талир 2 е план на власта да ме осудат и преку судовите да го заплени централниот штаб

Што е Талир 2? План на власта во нејзините активности на политичкиот прогон да ме осудат мене и Кирил Божиновски за виновни и преку судовите да го заплени централниот...

Македонија 24.05.22 | 12:20

Груевски: Нека е честит државниот и верски празник посветен на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј!

Колку требало некој да е заслужен, способен, паметен и истакнат да византискиот цар во деветиот век, од сите во Византија го одбере и испрати во Моравија на барање на...