Денес во Доха, ќе биде извршена ждрепката за групната фаза на мундијалот во Катар, натпреварите ќе се играат од 21 ноември до 18 декември годинава.

Ждрепката ќе се одржи од 18 часот по наше време, Македонија за жал не успеа против Портигалија да запише победа и да стигне до настап на светкиот собир на најдобрите репрезентации, но и вака сме задоволни од постигнатото.

Репрезентациите се поделени во четири групи, по што по пат на ждрепка ќе биде одреден составот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.