Ознака: ждрепка
Фудбал 07.12.20 | 13:50

Балканска „група на смртта“: Македонија може „да брка“ Мундијал против Хрватска, Србија и Грција

Вечерва во 18 часот македонската фудбалска репрезентација ќе ги добие противниците во квалификациите за Светското првенство во Катар во 2022 година. На ждрепката што...

Фудбал 27.11.20 | 12:03

Нема да играме со Бугарија, Албанија, БиХ, Словенија, Црна Гора: Македонија во четвртиот шешир за квалификациите за СП 2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ги одреди шеширите за ждрепката за групите од квалификациите за Светското првенство во фудбал што во 2022 година ќе се одржи во Катар. Ждрепката...

Ракомет 02.10.20 | 15:45

Пелистер ја доби „групата на смртта“, Металург отвора со Тулуз

Познат е и распоредот на натпреварите на ракометниот клуб Металург во групната фаза од второто по квалитет ракометно натпреварување – Лигата на Европа. Тимот на Зоран...

Ракомет 01.10.20 | 13:59

ЕХФ ja одложи ждрепката за петок поради позитивен случај меѓу персоналот

Ждрепката за групната фаза на Лига Европа, наместо денеска ќе се влече утре од 11 часот, поради позитивниот тест на ковид-19 на член од техничкиот персонал на ЕХФ задолжен...

Ракомет 30.09.20 | 14:23

Пред утрешната ждрепка за ЛЕ: Пелистер во третиот, а Металург во шестиот шешир

ЕХФ ги објави шеширите за утрешниот ждреб (11.00 часот, Виена, Австрија) за групната фаза во Лига Европа во чија прва сезона ќе има два претставници од Македонија, Металург...

Фудбал 29.09.20 | 13:11

Познати ривалите во Купот на Македонија за 1/8-финалето

Во „Куќа на фудбалот“ се оддржа извлекување за 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија. Во оваа фаза од најмасовното натпреварување влегоа и екипите на Шкендија,...

Фудбал 02.07.20 | 17:30

УЕФА го објави распоредот на Лигата на шампионите

Европската фудбалска асоцијација го објави распоредот за Лигата на шампионите во сезоната 2020/21. Ждрепката е одложена поради пандемијата на коронавирус, која не дозволи...

Ракомет 01.07.20 | 20:20

Вардар ги доби ривалите во ЛШ, отвара и затвара со Мешков Брест

Вардар како се уште актуелен европски ракометен владетел ја дочека денешната ждрепка во ЕХФ Лигата на шампиони за сезоната 2020/21. Црвено-црните пред повеќе од една година...

Фудбал 28.02.20 | 18:11

Ждрепка во ЛЕ: Интер против изненадувањето во Ла Лига, Јунајтед против дебитант во елиминациите

Ждрепката за 1/8-финалето на Лига Европа беше извлечена денес. Таа одреди тимотна Интер, кој е посочен од букмејкерите за голем фаворит за трофејот, да се исправи против...

Фудбал 16.12.19 | 10:09

На пладне жрепка за осминафиналето во Лигата на шампионите

Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во швајцарски Нион, за денес во 12 часот е закажано извлекувањето на двојките за осминафиналната фаза од Лигата...

Македонија 21.03.19 | 14:04

Утре во ДИК со ждрепка ќе се утврди редоследот на гласачкото ливче

Претседателот на ДИК соопшти дека во текот на утрешниот ден ќе биде утврден редоследот на кандидатите на гласачкото ливче за претстојните претседателски избори кои...

Ракомет 16.01.19 | 13:36

Одбојкарите денеска ќе ги дознаат противниците за ЕП

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 18:30 часот на ждрепката во Брисел ќе ги дознае противниците на Европското првенство кое ќе се одржи од 12. до 29. септември...