Бугарската химна беше исвиркана од 20.000 гледачи на Градскиот стадион. Атмосферата на трибините е одлична и се виорат македонски знамиња. Нашата химна во еден глас ја пееја фудбалерите и публиката. Македонската химна беше пуштена во целост па целата јавност слушна за Гоце Делчев и Илинденците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.