Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им посака успех на македонските фудбалери во дуелот со Бугарија.

Фудбалот сведочи за нескршливоста на духот и жилавоста за успех.
Македонија – Бугарија, нека грми Македониjа за победа!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.