Пирс Морган рече дека неговото контроверзно напуштање на емисијата „Добро утро, Британија“ на „Ај-ти-ви“ минатата година било фарса, но сепак, ваквиот потег ставил фокус на слободата на говорот.

Познатиот британски водител наскоро ќе започне ново ТВ-шоу, прво по расправијата околу неговите коментари за Меган Маркл, војвотката од Сасекс.

Морган ја напушти утринската емисија во март минатата година, откако рече дека не ѝ верува ниту еден збор на Меган во фамозното интервју за Опра Винфри.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.