Кристијан Голубовиќ со  родителите на девојката  Кристина да отвори ресторан со локална кујна. Ресторанот се наоѓа во Белград, а Кристијан не крие дека веќе добро заработува.

„Ќе се прошириме на уште два објекта, веќе земав уште еден ресторан до нашиот кој е подготвен за реновирање, во ресторанот се подготвува домашна храна, поточно 25 домашни оброци кои се во продажба од осум часот наутро, а вториот круг е направено околу 12 часот“, откри неодамна Кристијан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.