Соседите во зградата во која до скоро живееше Момчило Бајагиќ велат дека тој е вистински намќор и дека никогаш не ги поздравил за разлика од негова досегашна сопруга Емисија која била многу љубезна и културна.

Емилија е многу фина жена, за разлика од него, на сите секогаш одговара со насмевка. Бајага избегнува муабет со било кој од нас, но го разбирам и затоа што многу долго се занимава со јавна работа. Ја прочитав веста за разводот и не се изненадив-велат соседите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.