Ознака: Бајага
Музика 22.02.21 | 16:23

На Бајага му се слошило по вакцинацијата: Се чувствувам лошо и имам реакција

Бајага откри дека не се чувствува најдобро откако примил вакцина против коронавирус. Музичарот не даде детали за неговата моментална здравствена состојба, но кратко...

Естрада 28.01.21 | 20:07

„Ниси сама“: Песна на Бајага и Бранко Ѓуриќ посветена на сексуално злоставуваните актерки

„Ниси сама“ е песна посветена за сексуално злоставуваните актерки Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ од страна на професорот по глума Мика Алексиќ, скандал што ја тресе...

Музика 24.01.21 | 22:59

Бајага и Ѓура направија песна за поддршка на силуваните актерки Милена и Ива „Ниси сама“

Момчило Бајагиќ Бајага и Бранко Ѓуриќ направија песна која го носи називот „Ниси сама“. Песната е посветена на актерките Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ, кои во текот...

Музика 24.01.20 | 11:03

Даниела Мартиновиќ: Првиот бакнеж ми беше со Бајага

Во весело издание какво што од неа се очекува, Даниела Мартиновиќ ќе ја гледаме во „Еден на Еден кај Жаре“, во недела, на Канал 5 од 18:30 часот. Сите ме знаат како весела...

Естрада 13.11.19 | 23:16

Бајага веќе не ја пее „Пада Влада“: Таа песна ја сакаат политичарите само кога се во опозиција

Легендарниот српски музичар Бајага вели дека повеќе не ја изведува песната „Пада Влада“ бидејќи често е злоупотребувана од политичарите. Таа песна, вели Бајага политчарите...

Естрада 08.05.19 | 14:05

Товарот на славата го делев со Ема моја

Момчило Бајагиќ Бајага ретко се појавува во јавност, освен ако нема некој музички повод. Неговото семејство, исто така, не е изложено на очите на јавноста иако понекогаш...

Музика 02.01.19 | 13:22

Едниот се изрезили – Бајага или новинарот?

Прва ноќ во годината и го имаме резилот на годината. Ни доаѓа од соседството, од Белград, а во главна улога се возбуден новинар и шприцер ладен музичар. Бајага настапувал...

Музика 20.12.18 | 13:29

Ексклузивно: Објавени првите настапи на MAC! Бајага, Петар Грашо и Сергеј Ќетковиќ на бината на Штарк Арена на 29 јануари

Три големи регионални музички ѕвезди потврдија дека настапуваат на MAC: Бајага, Петар Грашо и Сергеј Ќетковиќ се првите објавени имиња чии настапи публиката од регионот...