Момчило Бајагиќ призна дека се развел од својата сопруга. Врската меѓу Бајага и Емилија долго време не функцинирала и долго време не живееле заедно, па разводот бил неминовен.

Иако не сум поддржувач на јавното мислење и дека во жолтиот печат протекуваат работи од приватниот живот… иако веројатно веќе знаете… Па да се изјаснам. Официјално разведен! – пишуваше во соопштението.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.