Водителката Николина Пишек  се всели во својата луксузна вила во загрепско Шестине, која ја купи со нејзиниот покоен сопруг Видој Ристовиќ.

Нејзината вила е вредна 1,7 милиони евра, има 420 метри квадратни и градина од 1460 метри квадратни.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.