Пејачот Кристијан Рахимовски, син на починатиот Аки Рахимовски, кој ненадејно не напушти во 67 година од животот, скршен е од веста за заминувањето на неговиот татко.

Татко му му бил најголема животна поддршка, а ужасната вест ја дознал кога му се јавила партнерката на Аки, Барбара.

Како што се дознава од блиските на Кристијан, тие двајцата се слушнале вчера вечер, како што правеле секој ден и не насетувајќи дека ќе биде последен пат. Таа вечер Аки уште еднаш му повторил на синот дека  поради пандемијата, мора да внимава на себе и најмилите.

Гледаш дека короната дивее, само внимавај на здравјето, немој да пушиш, чувај се себеси и своите – му рекол Аки на Кристијан пред да почине.

Наредниот ден со партнерката Барбара и нивната ќерка отишол на излет во близна на Ново Место каде му се слошило. Таа веднаш повикала брза помош, ама за жал кога стигнале на лекар веќе било доцна.

Причинат за смртта не е позната.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.