Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен утрово во Нов Белград. Тој е приведен откако сообраќајната полиција открила прекршок когавозило пресретнувач на полицијта околу 16 часот го запрела на автопатот во Нов Белград, пишува Курир,рс.

Дарко возел  автомобил голф со 117 километри на час на место каде максималната дозволена е 80 километри на час.

Му биле измерени 0,91 промили алкохол во организмот а бил и позитивен на кокаин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.