Ознака: дарко лазиќ
Естрада 30.05.23 | 15:17

Лазиќ: Бев добар наркоман, ама веќе не се курвам, не пушам, некогаш само знам да се напијам

Српскиот пејач Дарко Лазиќ, познат по раскалашаниот живот, тврди дека се откажал од речиси сите пороци откако се оженил со Катарина Стојановиќ. Не е добро да зборувам...

Естрада 17.04.23 | 14:33

Откажани настапи, рана на стомакот: На Велигден Дарко Лазиќ прикован за кревет

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна беше опериран за затегнување на кожата на стомакот, а после тоа неговата здравствена состојба се искомплицира. Тој извесно време закрепнуваше...

Естрада 12.12.22 | 09:02

Мајката и братот на Дарко Лазиќ од медиумите дознале дека се оженил: Веројатно таа го натерала

Дарко Лазиќ пред неколку дена застана на „лудиот камен“. Својата избраничка Катарина ја земал за жена во тајност, а најизненадена била неговата мајка која не знаела...

Музика 09.12.22 | 20:27

Се ожени Дарко Лазиќ: Младата наместо венчаница облекла црн фустан

Пејачот Дарко Лазиќ застана наводно на луд камен, со избраничката Катарина. Како што се дознава, парот се венчал во тајност вчера на 8 декември, во општина во Нови Сад,...

Естрада 07.11.22 | 09:30

Дарко Лазиќ: Сите ги изневерував со неа, ме боли уво што ќе речат бившите

Српскиот фолкер Дарко Лазиќ, кој е познат по бурниот љубовен живот, моментално ужива во врската со Катарина, или како што вели вистинската жена за него. Фолкерот сега...

Естрада 01.11.22 | 15:22

Лазиќ отвори душа: Никогаш не одев дома по настап, а сега трчам зошто таа ме чека

Пејачот Дарко Лазиќ веќе некое време ужива во љубовта со својата девојка Катарина, а неодамна двојката е снимена на аеродром, каде што таа го чекала фолкерот да се врати...

Естрада 10.10.22 | 10:53

На Дарко Лазиќ му се закануваат со смрт поради долгови: Земал пари за настап, а не се појавил на свирката

Српскиот фолкер, Дарко Лазиќ, добива закани од сопственици на локали и други луѓе на кои им должи пари затоа што се почесто позајмува пари, а неодамна земал 3.000 евра однапред...

Естрада 01.09.22 | 12:52

Дарко Лазиќ има нова девојка: „Уловен“ како разменува нежности со презгодна бринета

Пет месеци откако раскина со колешката Барбара Бобак, српскиот фолкер, Дарко Лазиќ, влезе во нова врска. Лазиќ има нова девојка, а тоа е извесна Катарина која, како што...

Музика 06.05.22 | 10:27

Пијан и дрогиран го нападнал гитаристот: Дарко Лазиќ направил инцидент во клуб во Австрија

Српскиот пејач Дарко Лазиќ е во центарот на скандалите во последно време. По возењето со наркотици и под дејство на алкохол, овојпат поради пари се скарал со најблиските...

Естрада 01.05.22 | 20:57

Аца Лукас: Ако се дрогираш не треба да возиш

Аца Лукас гостувал во една српска телевизија каде го прокоментирал својот колега Дарко Лазиќ, кој вчера беше уапсен поради низа сообраќајни прекршоци. Добра работа...

Естрада 27.04.22 | 20:05

Неколку часа претходно го возел тригодишниот син – дрогиран и пијан повторно уапсен Дарко Лазиќ

Српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој за влакно ѝ избега на смртта пред некоја година возејќи пијан, рано утрово бил уапсен поради пребрзо возење под дејство на наркотици...

Естрада 27.04.22 | 09:01

Дарко Лазиќ уапсен: Возел пијан и со кокаин

Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен утрово во Нов Белград. Тој е приведен откако сообраќајната полиција открила прекршок когавозило пресретнувач на полицијта околу 16 часот...

Естрада 26.01.22 | 22:39

Еве го менито на Дарко Лазиќ со кое ослабна 109 килограми

Дарко Лазиќ  подолго време беше дебел, што во еден момент му го загрози животот. По операцијата на желудникот тој е сосема друга личност. Со помош на специјална диета...

Естрада 17.01.22 | 15:30

Дарко Лазиќ со сменет личен опис: Објави фотографија што направи хаос на социјалните мрежи

Српскиот фолкер, Дарко Лазиќ, повторно ги шокира фановите на социјалните мрежи. Последниот таков потег на дарко дојде кога објави своја фотографија со нападно нашминкано...

Естрада 11.12.21 | 19:26

Дарко Лазиќ и Барбара Бобак ги запреле лихвари среде Нови Сад

Дарко Лазиќ не крие дека е во големи долгови, а како што дознава „Стар“, неодамна имал инцидент во Нови Сад. Пејачот го запреле лихвари за да го заплашат и да му се заканат...

Естрада 30.11.21 | 14:44

Доста му е: Лазиќ опишува зошто за ќерката плаќа двојно повеќе алиментација од она што му го дава на синот

Марина Гагиќ и Дарко Лазиќ и понатаму се на суд поради старателство и алиментација. За Марина претставува проблем фактот што нејзиниот син добил двојно помалку пари...

Естрада 16.10.21 | 09:09

Таа го гребеше, тој ја смести в болница: Лазиќ се истепал со девојката сред забава

Дарко Лазиќ и Барбара Бобак наводно се степале на прославата на полнолеството на ќерката на нивниот колега Среќко Кречар. Според написите во српските медиуми, Дарко...

Естрада 15.10.21 | 16:47

Марина бесна: Дарко место на рочиште за старателство, на „меден месец“ во Египет

Судењето за старателството над Алексеј, по повод тужбата на Марина Гагиќ против нејзиниот бивш партнер Дарко Лазиќ, вчера се одложи бидејќи српскиот пејач не се појави....

Естрада 21.08.21 | 09:59

Штом Барбара му се пожали на Дарко дека не ѝ е добро, тој се моли на Бога да е бремена

Српскиот пејач Дарко Лазиќ неодамна ги потврди гласините дека е во врска со неговата колешка Барбара Бобак, само неколку месеци откако се раздели со свршеницата и мајка...

Естрада 06.07.21 | 22:34

Марина оди на суд против Дарко: Не можам јас да му велам „дојди, види си го синот“

По раскинувањето со Дарко Лазиќ, поранешната свршеница на српскиот пејач и мајка на неговото дете Марина Гагиќ се врати во домот на своите родители. Српските таблоиди...