Ознака: дарко лазиќ
Естрада 21.08.21 | 09:59

Штом Барбара му се пожали на Дарко дека не ѝ е добро, тој се моли на Бога да е бремена

Српскиот пејач Дарко Лазиќ неодамна ги потврди гласините дека е во врска со неговата колешка Барбара Бобак, само неколку месеци откако се раздели со свршеницата и мајка...

Естрада 06.07.21 | 22:34

Марина оди на суд против Дарко: Не можам јас да му велам „дојди, види си го синот“

По раскинувањето со Дарко Лазиќ, поранешната свршеница на српскиот пејач и мајка на неговото дете Марина Гагиќ се врати во домот на своите родители. Српските таблоиди...

Естрада 01.07.21 | 08:48

Дарко Лазиќ веќе има нова љубов, за роденденот ја одвел во Швајцарија

Иако пред само четири месеци неговата свршеница Марина Гагиќ ги спакува работите и со нивниот син Алексеј се врати кај родителите, фолк-пејачот Дарко Лазиќ заплива...

Естрада 18.06.21 | 15:38

Му реков да не се враќа, вели мајката на Дарко Лазиќ откако пејачот замина за Германија

Српскиот пејач Дарко Лазиќ отпатува за Берлин за да преговара за нова работа, но и преселба. Репортерите на „Блиц“ ја посетиле неговата мајка Бранка Лазиќ  во Брестач,...

Естрада 11.06.21 | 12:21

Марина сакала да го држи на синџир: Дарко Лазиќ ужива во слободата

Дарко Лазиќ ужива во слободата откако раскина со вереницата Марина.Тој вели дека Марина сакала да го држи на краток синџир како кученце и оти тоa не можел да го толерира. Ќе...

Естрада 09.06.21 | 09:15

Сега навистина е крај: Maрина го остави Дарко Лазиќ

Несудената вереница на Дарко Лазиќ конечно проговори за нивниот однос. Марина Гагиќ вели дека веќе четири месеци не живеат заедно и оти причините се повеќе од очигледни...

Естрада 05.05.21 | 09:13

Пејачот во шок: Запален гробот на таткото на Дарко Лазиќ

Гробот на таткото на пејачот Дарко Лазиќ е запален. Синот е шокиран за тоа што се случило со вечното почивалиште на неговиот татко и кому му пречи. Дека тоа е направено...

Вести 04.05.21 | 10:59

Марина го напуштила Дарко, поради друга жена: Свршеницата пронашла пораки во телефонот, па го одвела синот?

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ се скарале, наводно на крв и нож, затоа што таа се сомнева дека пејачот ја изневерува. Марина со синот се исселила од семејната куќа во Брестач,...

Естрада 04.05.21 | 10:56

Дарко ја изневерувал Марина со девојка од истото село

Откриена причината зошто Марина избегала од домот на Дарко Лазиќ. Како што пишуваат српските медиуми таа во мобилниот телефон му нашла пораки од поранешната девојка....

Естрада 01.05.21 | 09:19

Дарко влетал во куќата на родителите на Марина, ја пцуел и неа и мајка ѝ

Вистинска драма се случувала пред некоја вечер во домот на семејството Гагиќ во Печинци, кога Дарко Лазиќ влетал во куќата на својата свршеница Марина и започнал да...

Естрада 30.04.21 | 19:40

Се огласи Марина: Не го напуштив Дарко Лазиќ

Партнерката на Дарко Лазиќ демантира дека го напуштила и се вратила кај родителите. Марина вели дека имаат супер однос и му се посветени на синот. Таа вели дека мора...

Естрада 29.04.21 | 22:52

Бара Марина да му се врати: Дарко Лазиќ дошол во домот на родителите на сопругата и почнал да се расправа

Дарко Лазиќ поминува низ тежок период.Неговата нова сопруга Марина го напушти и се вратила во домот на нејзните родители и се вратила во куќата во Печинци.Таа е лута...

Естрада 29.04.21 | 12:38

Дарко пукал во телевизорот по кавга со Марина

Марина Гагиќ го напушти Дарко Лазиќ и од нивната куќа во Брестач замина во куќата на нејзините родители во Печинци. Tие со месеци имале кавги и несогласувања, а за време...

Музика 28.04.21 | 20:13

Врисоци и урлици во домот на пејачот: Дарко пукал од пиштол после караница со Марина

Марина Гагиќ го напуштила Дарко Лазиќ и заминала кај своите родители со синот Алексеј. Популарниот пар со месеци наназад има несогласувања, а за време на една караница,...

Естрада 28.04.21 | 19:44

Дарко Лазиќ кука и плаче: Марина го напуштила домот, пејачот ја преколнува да се врати

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ ставија точка на нивниот љубовен однос. Наводно Марина отишла кај своите родители со синот Алексеј, додека Дарко...

Естрада 28.04.21 | 09:36

Марина го остави Дарко Лазиќ

Српскиот фолкер Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ се разделуваат поради повеќе проблеми, пренесуваат српските медиуми. Откако повторно се скарале, таа...

Естрада 20.04.21 | 10:18

Сељаку, ако го спомнеш Веља, мене или Маре, мој си: Страшни закани му стигнале на Дарко Лазиќ

Пејачот Дарко Лазиќ пред неколку дена примил заканувачки пораки од извесен Џони, кој во порака му сугерира да не го споменува Вељко Беливук и Марко Миљковиќ на полицијата. Според...

Естрада 13.04.21 | 09:16

Ете зошто се криел: Дарко Лазиќ му продал „Мерцедес“ на член на групата на Веља невоља

Позната е причината зошто пејачот неколку дена се криеше и беше недостапен дури и за најблиските. Тој бил преплашен дека автомобилот што го продал може да му предизвика...

Естрада 03.04.21 | 13:22

Исчезна Дарко Лазиќ: Полицијата и семејството го бараат под дрво и камен!

Од пејачот Дарко Лазиќ нема ни траг ни глас, откако полицијата откри во градот автомобил од 2015 година, кој и го купил на поранешната сопруга Ана Севиќ, а кој сега има лажна...

Естрада 03.04.21 | 11:07

Полицијата и семејството со денови го бараат: Дарко Лазиќ не се враќа дома ниту крева на телефон

Ни семејството, ни српската полиција не можат да го дојдат до Дарко Лазиќ, од кого нема ни трага ни глас откако беше откриен „мерцедес“ со лажни регистерски таблички,...