Мојот бивш маж ми ја кажа најточната реплика за развод: „Јас тебе повеќе не те сакам“. Вака актерката Весна Петрушевска ја започна приказната за разводот во последната епизода на „Еден на Еден“. Вели, иако во тој момент била повредена и бесна, со годините сфатила дека тоа е најдоброто нешто што може да му се каже на некој со кого раскинувате.

Бејби во свој стил отворено зборуваше за тој период, но и сегашните односи со поранешниот сопруг и децата. Откри како е да се работи со деца и како ја преживува „сектата мајка“, за животот по загубата на омилениот човек во нејзиниот живот, за возењето на рели-трки заедно со нејзината мајка итн. Одличната емисија е објавена на „Јутјуб“:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.