Ознака: Еден на Еден
Естрада 18.02.24 | 18:20

Владо Јаневски кажува како е да се патува со дипломатски пасош

Како музички амбасадор на Македонија и Владо Јаневски порано поседувал дипломатски пасош, со кој како што вели, најмногу може да послужи во странство, каде што не те...

Естрада 29.01.24 | 20:25

Бора Чорба: Среќен сум што нема да ги доживеам новото време и сите пе*ери што ни ги наметнуваат како нормални

Среќен сум што моето време поминува, вели Бора Чорба во последното интервју за „Еден на Еден“, каде зборува за животот и работата во „Рибја Чорба“ изминатите 45 години,...

Естрада 20.01.24 | 09:55

Калиопи: Не се разведував со песна, двата развода ми беа болни

Калиопи искрено раскажа делови од својот живот, откривајќи дека и двата развода, и со продуцентот Ромео Грил, и со актерот Васил Зафирчев за неа биле болни. Ова го изјави...

Естрада 29.12.23 | 11:08

Михајловски: Повеќе ми значи Стара нова година, некако наопаку славиме

Повеќе ми значи Старата нова година, таа со причина ја викаат Стара, така сме славеле сè додека со декрет од КПЈ во 1954 година не било донесено дека официјалното славење...

Естрада 01.12.23 | 13:31

Сашко Коцев: Првата еротска сцена ја снимав во седум наутро, со колешка што првпат ја видов тогаш

Првата еротска сцена македонскиот актер Сашко Коцев ја снимил во Чешка, а за сите непријатности кои следат со снимање на ваквиот тип на сцени зборува во новата „Еден...

Естрада 20.11.23 | 18:38

Бејби: Мојот бивш маж ми ја кажа најточната реплика за развод: „Јас тебе повеќе не те сакам“

Мојот бивш маж ми ја кажа најточната реплика за развод: „Јас тебе повеќе не те сакам“. Вака актерката Весна Петрушевска ја започна приказната за разводот во последната...

Естрада 11.11.23 | 18:05

Владо Јаневски: Со страст го бранам ставот дека ми е убаво што сум неженет и без деца

Имало девојки и жени низ годините кои би биле добри за да станат мои сопатнички, но јас сум бил тој што не чинел, вели Владо Јаневски во интервју кај Жарко Димитриоски....

Естрада 23.05.23 | 19:44

Биковиќ: Родум сме од Берово, дедо ми се презивал Биковски

Српскиот актер Милош Биковиќ, кој во Македонија неодамна го промовираше „Предизвик“,  првиот филм сниман во вселената, за „Еден на еден“ откри многу детали околу...

Македонија 23.02.23 | 20:37

Копров до Радев: Нека дојде да ми каже дали сум Македонец, ќе му ги дадам и крстовите и пергаментот за мојата лоза

Цел живот сум одел во Бугарија и сум работел и никогаш никој не го ни покренал тоа прашање, дали сум Македонец, вели македонскиот композитор Григор Копров, кој во новата...

Естрада 01.02.23 | 19:58

„Нема трка, нема свадба“: Иџе на денот на свадбата прво возел и победил на трка, па тргнал по невестата

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе се тркал и на денот на неговата свадба. Како што открива во последната „Еден на Еден“, оставил на неговото...

Музика 07.01.23 | 16:48

Симон Трпчески добил јајце откако во Кина ја свирел „На Струга дуќан да имам“

Со голем ќеиф и гордост зборува македонскиот виртуоз Симон Трпчески за неговиот проект „Македонисимо“, кој вели во превод значи „Ептен македонски“. По бесплатните...

Музика 11.12.22 | 16:37

Рамбо Амадеус: Кога бараш жена, пушти го „него“ да бира

Како неисцрпен извор на филозофии околу животот, црногорскиот музичар Рамбо Амадеус во новата „Еден на Еден“ со Жаре го сподели советот кој како дете го добил од рибарите...

Фудбал 26.11.22 | 10:19

Џаро објаснува како се местат ждрепките за Светско

Ако некој е експерт за фудбалски натпревари, стратегии, па и местење на истите, тоа секако е македонската легенда Велибор Џаровски – Џаро. Во новата „Еден на еден“,...

Естрада 17.11.22 | 20:22

Панчо откри: Еден од нас наскоро заминува од Македонија

На 3 декември во арената „Борис Трајковски“ дуото ДНК ќе прослави 20 години успешна работа на македонската музичка сцена. Во новата „Еден на еден“, која ќе се емитува...

Естрада 05.11.22 | 20:30

Антониа Гиговска го прекина молкот, откри со кого е во врска

Со недели се пишува за раскинувањето меѓу Антониа Гиговска и Иван Јованов, кои беа во врска неколку години. За разлика од музичарот, кој јавно зборуваше за тоа, младата...

Естрада 28.10.22 | 22:38

Сите зборуваат за стајлингот на Антониа, кај Жаре се појави без гаќички

Над 6.000 лајкови и бројни коментари доби Антониа Гиговска на фотографиите од снимањето на „Еден на Еден“. Младата пејачка, која периодов е актуелна во жолтата штампа...

Естрада 07.06.22 | 20:55

Алабаковски: Ја сакам Македонија, ми се смеат кога велам дека сè ми е убаво тука

Физички бев таму, но духовно цело време бев тука. Вака пејачот Ламбе Алабаковски зборува за седумте години кои со семејството ги помина во САД за време на последното...

Естрада 13.05.22 | 23:37

Не кријам дека раскинав стара врска, но не сум човек што цело време објавува со кого е и што прави вели Жаре од „Еден на Еден“

Водителот и бизнисмен Жарко Димитриоски од „Еден на Еден“ во интервју за „Женски магазин“ за првпат искрено зборува во јавноста дека по подолго време е повторно „сингл“,...

Филм 28.03.22 | 14:18

Која е песната по која и Жељко и Бјела знаеја дека Ацо Пејовиќ ќе биде вистинскиот „Тома“?

На аудиција за гласот на легендарниот српски музичар Тома Здравковиќ за потребите на филмот „Тома“ поминале доста познати имиња од балканската сцена. Но, како дошло...

Естрада 14.02.22 | 17:22

Како се „излечи“ од СИДА и дали навистина е геј и крадач на песни – Владо Јаневски првпат отворено за трачевите кои со години го следат

Бил болен, па затоа не се појавувал во неговите видеоспотови, потајно бил хомосексуалец, а згора на тоа, пак, бил зависен и од алкохол и комар. Нема некој кој не луч барем...