Ознака: Еден на Еден
Фудбал 26.11.22 | 10:19

Џаро објаснува како се местат ждрепките за Светско

Ако некој е експерт за фудбалски натпревари, стратегии, па и местење на истите, тоа секако е македонската легенда Велибор Џаровски – Џаро. Во новата „Еден на еден“,...

Естрада 17.11.22 | 20:22

Панчо откри: Еден од нас наскоро заминува од Македонија

На 3 декември во арената „Борис Трајковски“ дуото ДНК ќе прослави 20 години успешна работа на македонската музичка сцена. Во новата „Еден на еден“, која ќе се емитува...

Естрада 05.11.22 | 20:30

Антониа Гиговска го прекина молкот, откри со кого е во врска

Со недели се пишува за раскинувањето меѓу Антониа Гиговска и Иван Јованов, кои беа во врска неколку години. За разлика од музичарот, кој јавно зборуваше за тоа, младата...

Естрада 28.10.22 | 22:38

Сите зборуваат за стајлингот на Антониа, кај Жаре се појави без гаќички

Над 6.000 лајкови и бројни коментари доби Антониа Гиговска на фотографиите од снимањето на „Еден на Еден“. Младата пејачка, која периодов е актуелна во жолтата штампа...

Естрада 07.06.22 | 20:55

Алабаковски: Ја сакам Македонија, ми се смеат кога велам дека сè ми е убаво тука

Физички бев таму, но духовно цело време бев тука. Вака пејачот Ламбе Алабаковски зборува за седумте години кои со семејството ги помина во САД за време на последното...

Естрада 13.05.22 | 23:37

Не кријам дека раскинав стара врска, но не сум човек што цело време објавува со кого е и што прави вели Жаре од „Еден на Еден“

Водителот и бизнисмен Жарко Димитриоски од „Еден на Еден“ во интервју за „Женски магазин“ за првпат искрено зборува во јавноста дека по подолго време е повторно „сингл“,...

Филм 28.03.22 | 14:18

Која е песната по која и Жељко и Бјела знаеја дека Ацо Пејовиќ ќе биде вистинскиот „Тома“?

На аудиција за гласот на легендарниот српски музичар Тома Здравковиќ за потребите на филмот „Тома“ поминале доста познати имиња од балканската сцена. Но, како дошло...

Естрада 14.02.22 | 17:22

Како се „излечи“ од СИДА и дали навистина е геј и крадач на песни – Владо Јаневски првпат отворено за трачевите кои со години го следат

Бил болен, па затоа не се појавувал во неговите видеоспотови, потајно бил хомосексуалец, а згора на тоа, пак, бил зависен и од алкохол и комар. Нема некој кој не луч барем...

Македонија 28.01.22 | 09:11

Д-р Пановски: Пандемијата не е толку страшна, ако не живеете во Македонија

Пандемијата не е толку страшна, ако не живеете во Македонија, смета микробиологот д-р Никола Пановски, кој во гостувањето кај Жарко Димитриоски во „Еден на Еден“, ја...

Економија 22.12.21 | 09:00

Eдна година стратешко партнерство меѓу Еден на Еден и гигантот TBWA

Во време на најсериозните социо-економски предизвици за секоја компанија, цел која е особено тешка за остварување е да се изнајдат нови патишта кон раст и развој. За...

Естрада 25.12.20 | 18:35

Паѓаше 5-6 метри, ја немаше три секунди: Зошто Игор веќе не ја гледа Илина како се качува по карпи

Кога нашата позната планинарка Илина Арсова се качува по карпи, нејзиниот партнер Игор Џамбазов вели дека не може да ја гледа. Страв му е вели, не за неа, туку за него. Кога...

Естрада 03.11.20 | 14:30

Може ли да погодите кој е ова?: Сега секој ден го има на телевизија, Македонците со измешани чувства за него

Можете ли да погодите кое е ова дете на сликите?, прашуваат од емисијата „Еден на еден“ споделувајќи стари фотографии од Скопје. Најавувајќи ја новата епизода во недела,...

Естрада 19.06.20 | 12:02

Жаре и екипата на „Еден на еден“ на едрење по грчки острови

Во недела ќе ја гледаме последната епизода од „Еден на еден“ од сезона 11, на Канал 5, од 18:30 часот. Жаре и екипата како круна на оваа сезона го снимија едрење-специјалот,...

Естрада 05.06.20 | 11:50

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата

Васил Тупурковски Циле, со нова тура интересни приказни ќе биде гостин во новата 1на1, во недела од 18.30 на Канал 5. Минатата недела, Жаре и Тупурковски муабетеа за неговата...

Калеидоскоп 15.05.20 | 17:25

Филипче: Станувам во четири наутро

Министерот за здравство Венко Филипче ќе му биде гостин на Жаре, во новата „Еден на еден“, во недела од 18.30 на Канал 5. Филипче меѓу многуте лични и професионални приказни,...

Естрада 08.05.20 | 10:41

„Ако ме имаш само мене, што не ми го препишеш станот“ – Марјан Ѓорѓиевски за бабата цимер

Како изгледа тоа кога стендап се прави на пазар, меѓу тезги, или пак на пауза на турнир на мал фудбал, знае стендап комичарот Марјан Ѓорѓиевски. Маријан ќе биде гостин...

Естрада 01.05.20 | 13:39

Како Бубо Каров се бори против коронавирусот

Како најлесно да се избориме против вирусот Ковид-19, знае Бубо Каров. Еден од начините на познатот комичар е дека коронавирусот ќе го снема ако ставиме долна облека на...

Естрада 24.04.20 | 09:41

Охридскиот инспектор решава „тешки“ криминални дела – не го пропуштајте ЦСИ Охрид

Што ако нашите политичарите беа бебиња и како Златко Калински би звучел кога би коментирал за ЈСП, ќе гледаме во новата „Еден на Еден“ – „Скеч шоу 2“. Во недела, на...

Естрада 18.04.20 | 22:32

„Седи си дома Талент шоу“ со Панчев и Начевски како судии, а ДНК, Лозано, Весна Бејби и Сара Мејс како натпреварувачи

Кој најдобро може да се снајде со пејачки предизвици: Лозано, Панчо од ДНК, Андреј од ДНК, Сара Мејс или Весна Бејби, ќе гледаме во новата Еден на Еден – „Седи си дома...

Естрада 11.04.20 | 12:31

Гледајте го првиот „Седи дома квиз“

„Седи дома квиз“ ќе се вика новата епизода на „Еден на еден“. Трета емисија по ред, Жаре снимаше од својата дневна соба, а овој пат гости ќе му бидат повеќе интересни...