Често се прашувам што би било ако го задржев Тоше само уште еден час пред да тргне на пат, вели Весна Бејби Петрушевска зборувајќи за снимањето на последното интервју со македонскиот пејач, ден пред трагичната несреќа. Актерката во интервју за „Еден на Еден“ открива дека тој често ѝ се жалел дека го боли ногата и дека неодмна собрала храброст и по долго време ги посетила неговите родители во Крушево.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.