Екипата на Брзата помош утрово извршила породување на улица во Белград, а новороденото девојче заедно со нејзината мајка било пренесено на клиниката во Вишеградска, јавуваат медиумите.

Докторот Горан Милосављевиќ рекол дека породувањето било во 5.20 часот, објави Новости.

Сè се случи на улицата Табановачка, нашиот тим пристигна брзо така што се беше убаво направено и бевме среќни утрово, изјавил Милосављевиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.