Ознака: жена
Свет 14.02.24 | 11:12

Жена загина додека чистеше снег пред својот дом во Њујорк

Надзорна камера го снимила застрашувачкиот момент кога една постара жена смртно ја удрила тула во главата додека го чистела снегот пред нејзиниот дом во Њујорк, пишува...

Калеидоскоп 02.02.24 | 09:18

Кина погуби маж и жена затоа што ги фрлиле децата од 15. кат

Кина погуби маж и жена затоа што ги фрлиле неговите мали деца од прозорец на стан на 15-ти кат, тврдејќи дека се работи за ненамерен пад. Децата биле од првиот брак и имале...

Свет 31.01.24 | 18:08

Жена пронајдена во контејнер за ѓубре

Жена од американската сојузна држава Њу Хемпшир завршила во контејнер, а потоа и во камионот за ѓубре, но за чудо, го преживеала целиот тој ужас само со полесни повреди. Повозрасната...

Црна хроника 03.01.24 | 13:46

65-годишник предизвикал сообраќајка во Аеродром, па тешко натепал жена: „Ќе те фрлам во Вардар“

Обвинителството почна истражна постапка против лицето кое предизвика сообраќајка во Аеродром и нападна жена. Од Обвинителството информираа дека осомничениот е 65-годишник....

Црна хроника 30.12.23 | 18:25

Жена претепала 42-годишен маж во казино во Скопје

Денеска (30.12.2023) во 01.25 часот во СВР Скопје С.У.(42) од Скопје пријавил дека во казино на подрачјето на Центар, каде извршувал работни задачи како обезбедување, физички бил...

Свет 27.12.23 | 10:49

Со бебе во раце: Мајка убиена од нејзиниот брат за време на расправија околу божиќните подароци

Двајца браќа тинејџери се уапсени откако нивната сестра била смртно застрелана за време на семејна расправија околу божиќните подароци, објави Би-Би-Си. 23-годишната...

Црна хроника 23.12.23 | 12:20

Жена е тешко повредена во сообраќајка во Гостивар

На 22.12.2023 во 18:55 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.„Мајор Чеде Филиповски“ патничко моторно возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки управувано од К.Б....

Црна хроника 03.12.23 | 16:39

Приведена жена во Валандово, го нападнала сопругот

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен обвинител и по...

Црна хроника 24.11.23 | 17:27

Крвава драма: Жена пронајдена почината, полицијата се сомнева дека ја убил синот

На 23.11.2023, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода М.Р.(53) од кочанско. Имено, околу 09.30 во ОВР Кочани било пријавено дека во својот дом во село Бели, кочанско,...

Патувања 22.11.23 | 15:26

Жена се породила во авион пред да полета од Истанбул

Жена се породила во авион на авиокомпанијата Pegasus непосредно пред да полета од Истанбул кон Марсеј, Франција. Според турските медиуми, ова се случило во почетокот на...

Свет 07.11.23 | 10:19

Израелските сили застрелаа Палестинка која наводно носела нож

Израелската полиција на контролниот пункт Каландија кај Ерусалим ранила Палестинка завиткана во знамето на милитантната група Хамас, што, како што информираат од полицијата,...

Црна хроника 06.11.23 | 16:13

Драма во Чаир: Жена нападната од сопругот, свекрвата и золвата!

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР Скопје, 38 – годишна жена пријавила дека на 05.11.2023 околу 19.30 часот во домот на подрачјето на Чаир била физички нападната од нејзините...

Естрада 05.11.23 | 21:18

Жената која почина на концертот на Калиопи е само една година постара од неа и не е од Македонија

Откако синоќа беше откажан концертот на Калиопи (56) во салата на МТС во Белград поради тоа што непосредно пред концерот почина жена во публиката, пејачката денеска за...

Црна хроника 30.10.23 | 19:40

Мотоцикл прегази жена пешак во центарот на Скопје

Во центарот на Скопје доцна попладнево се случила сообраќајна незгода во која со повреди се здобила жена, која е пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“” за...

Црна хроника 15.10.23 | 10:43

Полицаец спаси жена од водите на Крушевско езеро

Во ОВР Крушево синоќа во 21.15 часот било пријавено дека 68-годишна жена сака да се фрли во езерото во близина на Крушево. Полициски службеници се упатиле кон езерото и ја...

Црна хроника 07.10.23 | 16:53

Силувана 77-годишна жена во Гази Баба

Седумдесет и седумгодишна скопјанка го пријавила соседот дека извршил обљуба врз неа. Според пријавеното, тоа се случило на 4 октомври околу 19 часот во нејзиниот дом...

Балкан 30.09.23 | 13:57

Ова е Душанка, која ја уби мажот кај Владичин Хан: Пијан ја избодел по вратот, па се предал на полицијата

Душанка С.(55) е убиена синоќа во селото Репинац кај Владичин Хан, а нејзиниот сопруг е осомничен за убиството, јавува РТС. Вишото јавно обвинителство Врање соопшти дека...

Црна хроника 29.09.23 | 09:24

30-годишна жена претепана од нејзиниот сопруг во Скопје, се заканувал и со нож

Завчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 30-годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот сопруг А.В.(40) од Скопје. Тој...

Црна хроника 25.09.23 | 20:20

Млада скопјанка нападната од поранешниот партнер

На 24.09.2023 во 09:00 часот во СВР Скопје, 22-годишна жена пријавила дека на 23.09.2023 околу 22:00 часот на подрачјето на Карпош била физички нападната од нејзиниот поранешен партнер...

Црна хроника 25.09.23 | 11:40

Убиената кочанчанка неколкупати барала помош од полицијата поради напаѓачот

Рано утрово во Кочани, по претходна меѓусебна расправија, средовечен маж физички нападнал 46-годишна жена, при што ѝ нанел смртни убоди од кои таа починала. Мајка на три...