Ознака: породување
Здравје 07.05.21 | 14:25

Ева се роди на пат кон Прилеп – порудување во возило на Брза помош

Ева Стојческа се роди овој 2 мај во болничкото комбе на пат кон Прилеп. Како што раскажува Жарко Симески, директор на Здраствениот дом во Македонски Брод, Мирјана Стојческа...

Естрада 29.03.21 | 14:01

Славната холивудска актерка се породи дома, во базенот

Славната холивудска актерка, Хилари Даф, се породила по природен пат и тоа во својот дом во базенот, а нејзиниот сопруг цело време присуствувал на породувањето. По породувањето,...

Семејство 11.02.21 | 13:29

Снежана се породи дома со „мала помош од тато“: Сè што имав во мојата глава беше да чекам силни болки

Храбрата Снежана е само една од мајките кои ги споделија своите искуства од породувањето на порталот за мајки „Јумама“, а нејзината приказна ја прави несекојдневна...

Црна хроника 08.02.21 | 16:41

Гинеколозите од Битола, кои дозволиле невработено лице да изврши породување со царски рез, добија кривични пријави

Битолската полиција поднела кривични пријави за доктори од Битола, кои на почетокот на годината на невработена докторка-гинеколог и дозволиле да изврши оперативна...

Црна хроника 08.02.21 | 15:26

Битола потресена од скандалот на Гинекологија: Невработено лице извршило царски рез

Двајца лекари гинеколози се суспендирани на битолската Гинекологија откако едниот од нив ја повикал својата сопруга која инаку е странски државјанин и невработен...

Македонија 03.02.21 | 17:33

Mорале и да го реанимираат: Доктор и сестра породиле бебе во возило на Итна помош

Повик во струшката Брза помош ноќта на 1 февруари, не навестил за драмата која следувала во возилото, каде екипата на свет донела здраво машко новороденче. Главните актери,...

Здравје 03.02.21 | 14:13

Драма со среќен крај: Д-р Дулески од струшката Итна помош породи жена во болничкото возило

Драма која завршила со среќен крај се случувала на први февруари во 3,30 часот наутро. Дебарската полиција го информирала тимот на Брза помош во Струга дека жена со приватно...

Македонија 29.09.20 | 13:13

Велешанка се породила во такси во дворот на велешката болница

Жена се породила во такси возило во дворот на велешката Болница. Оттаму велат дека бебето е здраво и живо заедно со мајката. Породувањето се случило утринава пред седум...

Калеидоскоп 10.08.20 | 10:45

Тамара се породи сред плажа, зошто не ни знаела дека е бремена

Туристка се породи на плажа во италијанскиот град Католика близу Римини, но поневеројатно е што не ни знаела дека е бремена. 45-годишната Австријка Тамара Кеметингер,...

Балкан 08.11.19 | 19:20

Среќната Мара доби четири внучиња за само два часа: Три сестри се породиле во еден ден

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала...

Калеидоскоп 03.10.19 | 20:24

Нина Јанева: Кога ми ја дадоа Арија си помислив – иста е како татко ѝ

Последниве десетина дена пејачката Нина Јанева-Николовски и нејзиниот сопруг Александар ги живеат првите денови како тазе родители. Тие се венчаа минатото лето, а на...

Семејство 14.05.19 | 14:07

Научно докажано: Ова е идеалната возраст за раѓање дете

Резултатите од последното истражување на доктор Џон Мировски од Универзитетот во Тексас, покажуваат дека совршената возраст за раѓање е 34 години. Истражувањето било...

Естрада 12.12.18 | 16:02

Се роди Дарен, Тамара Тодевска доби син

Пејачката Тамара Тодевска се породи по вторпат. Таа и нејзиниот сопруг Александар Димитровски добија син. Среќната вест таа веднаш ја сподели на социјалните мрежи. Пред...

Калеидоскоп 04.12.18 | 09:42

Надвор од протоколот: Меган размислува да се породи дома!

Не за прв пат Меган Маркл излегува од правилата на кралскиот протокол. Се очекува дека бремената војвотка од Сасекс ќе се породи во пролетта. Поранешната актерка и ѕвезда...

Семејство 09.11.18 | 16:01

Нов тренд меѓу трудниците: Темпираат пораѓај во лето или пролет

Планирањето на бременоста според годишното време е нов тренд меѓу трудниците низ светот, потврдува истражувањето на Универзитетот Оксфорд. Според студијата, се повеќе...