Ознака: породување
Балкан 08.11.19 | 19:20

Среќната Мара доби четири внучиња за само два часа: Три сестри се породиле во еден ден

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала...

Калеидоскоп 03.10.19 | 20:24

Нина Јанева: Кога ми ја дадоа Арија си помислив – иста е како татко ѝ

Последниве десетина дена пејачката Нина Јанева-Николовски и нејзиниот сопруг Александар ги живеат првите денови како тазе родители. Тие се венчаа минатото лето, а на...

Семејство 14.05.19 | 14:07

Научно докажано: Ова е идеалната возраст за раѓање дете

Резултатите од последното истражување на доктор Џон Мировски од Универзитетот во Тексас, покажуваат дека совршената возраст за раѓање е 34 години. Истражувањето било...

Естрада 12.12.18 | 16:02

Се роди Дарен, Тамара Тодевска доби син

Пејачката Тамара Тодевска се породи по вторпат. Таа и нејзиниот сопруг Александар Димитровски добија син. Среќната вест таа веднаш ја сподели на социјалните мрежи. Пред...

Калеидоскоп 04.12.18 | 09:42

Надвор од протоколот: Меган размислува да се породи дома!

Не за прв пат Меган Маркл излегува од правилата на кралскиот протокол. Се очекува дека бремената војвотка од Сасекс ќе се породи во пролетта. Поранешната актерка и ѕвезда...

Семејство 09.11.18 | 16:01

Нов тренд меѓу трудниците: Темпираат пораѓај во лето или пролет

Планирањето на бременоста според годишното време е нов тренд меѓу трудниците низ светот, потврдува истражувањето на Универзитетот Оксфорд. Според студијата, се повеќе...