Утре во попладневните и ноќните часови на места ќе има појава на пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме, информираат од Управата за хидрометеоролопки работи.

Минималната температура утре ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степени.

Од УХМР најавуваат дека и во текот на целата седмица ќе се задржи топло време, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.