Најавениот прекин во водоснабдувањето, односно санацијата на уличниот дефект на ул. 7/бб Љубанци (во близина на автобуската постојка), поради технички причини се ОДЛОЖУВА за 02.12.2022.

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.