Поради премостување од стара на нова мрежа на ул. „Димо Хаџидимов“ и ул. „Михаил и Ефрихиј“ во Кисела Вода, денеска прекин во снабдувањето со вода ќе имаат корисниците од овие улици.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 9 часот до завршување на дефектот.

Поради уличен дефект ф50 на ул. „1“ село Матка денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица. Прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 8:30 часот до завршување на санација на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.