Поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Бутел и Карпош, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) на Град Скопје, по добиено известување од „ЕВН“.

Од 08:30 до 11 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата „1558“ во населба Радишани. Од девет до 13 часот, корисниците од кула број 1 на улицата „Никола Парапунов“, кај стара телевизија, велат од РЦУК.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.