Поради два улични дефекта на водовдна цевка ф100мм. на улица „Модест Мусоргски“ раскрсница со „Лајош Кушут“ прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Модест Мусоргски“, „Андри Барбис“, „Карл Либнехт“ и дел од „Карл Хрон“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ Скопје водоснабдувањето ќе биде прекинато од 15:30 часот до завршување на санацијата на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.