Ознака: Бутел
Македонија 11.07.20 | 15:58

Мисајловски: Во Кучевишка Бара и Бел Камен ќе изградиме целосна подземна инфраструктура и нов асфалт

Кучевишка Бара и Бел Камен ќе добијат комплетна инфраструктура, вети денеска Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 2 на средба со граѓаните...

Македонија 04.07.20 | 20:04

Мицкоски: Општина Бутел ќе биде на посебен пиедестал во Владата на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вчерашниот голем собир на граѓани во Бутел истакна дека Општина Бутел и нејзините интереси ќе бидат поставени на...

Македонија 04.07.20 | 17:20

Лукаревска од Бутел: Ќе создадеме уште по поволен амбиент за младите луѓе

На средбата со младите во општина Бутел, носителката на изборна листа во ИЕ2, Сања Лукаревска, разговараше за мерките кои што им даваат шанса на младите луѓе да работат...

Македонија 03.07.20 | 21:00

Мицкоски од Бутел: Македонија може да биде една од најдобрите држави на Балканот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари  за се што граѓаните изминатите години правеа за Македонија и за ВМРО-ДПМНЕ. Имаше...

Македонија 03.07.20 | 18:57

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски на средби со граѓаните на Бутел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во 18:30 часот ќе ја посети општина Бутел. Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ќе ја претстави...

Македонија 26.06.20 | 16:29

Мисајловски: По победата на 15-ти јули ВМРО-ДПМНЕ ќе ги заложи сите капацитети во здравството да го подобри јавното здравје

Во рамките на посетата на Општина Бутел, остварив средба и со здравствените работници. Поразговаравме за здравствената криза предизвикана од Ковид-19 вирусот кој што...

Македонија 14.06.20 | 18:29

Жителите на Бутел излегуваат на улица: Пријател на градоначалникот Смилевски ги навредувал Албанците

Жителите на Бутел се на нозе откако човек близок на градоначалникот Смилевски на социјалните мрежи ги навредувал Албанците. Локалните Албанци се собираат на улиците...

Македонија 08.06.20 | 21:28

Костовски: Бутел е ова или Чернобил, огромен пожар во Визбегово

Бутел е ова или Чернобил ❗️ Моментално во Визбегово Општина Бутел ❗️ Иако пред некој ден Велимир Смилевски вети дека ќе ги исчисти сите поголеми депонии во општината,...

Скопје 05.06.20 | 17:48

Најголем број од позитивните асимптоматски случаи се во Чаир и во Бутел

Најголем број од позитивните асимптоматски случаи на ковид-19 сега се во скопските општини Чаир и Бутел, додека во Сарај, по првичниот наплив, сега ситуацијата се смирува,...

Здравје 30.05.20 | 16:53

Во Скопје најмногу од новозаразените се регистриранио во Чаир и Бутел

Од денешните нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, од главниот град се регистрирани 22...

Македонија 28.05.20 | 15:51

Пановски: Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел треба да се стават во карантин

Бројките на заразени и починати сега и бројките од 22 април се исти, само што тогаш имаше полициски час до 16 часот и сите седевме дома, а сега сите мерки се олабавени, тврди...

Скопје 28.05.20 | 15:07

Од новите 24 случаи со ковид-19 во Скопје најмногу се од Сарај и од Бутел

Од вкупно дијагностицираните нови 38 случаи со Ковид-19, според денеска објавените податоци, 24 се од Скопје. Како што информирале за МИА од Министерството за здравство,...

Црна хроника 24.05.20 | 12:36

Еден приведен за пукањето во Бутел

Д.Ј. (29) од село Сингелиќ вчера бил приведен поради постоење основано сомневање дека сторил кривично дело предвизвикување општа опасност. На 23 мај во 17,47 часот О.И. (32)...

Црна хроника 01.05.20 | 21:06

Чулев: Во акцијата во Бутел во специјални бункери пронајдовме оружје и дрога

Бирото за јавна безбедност во заедничка акција со СВР Скопје на улица Алпи во Скопје во специјално направени бункери пронајде повеќе видови оружје и дрога, објави на...

Македонија 08.02.20 | 14:37

Мисајловски на средба со граѓани во Бутел: Понеспособна влада немало досега

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска продолжи со средбите со граѓаните во рамки на акцијата “Обнова пред твојот дом”. Тој се сретна со граѓаните...

Црна хроника 26.01.20 | 16:21

Ограбен сефот во поштата во Бутел

Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата. Кражбата...

Црна хроника 14.01.20 | 14:59

Се запали ресторан во Бутел, зафати и камион паркиран до него

Опожарен е угостителски објект во Бутел, на улицата „Томе Пуре“, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер“, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое било паркирано...

Македонија 14.01.20 | 08:29

Од Кичево на василичарски оган во Бутел 2

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски Стара нова година ја пречека во Бутел 2. Претходно попладнето и вечерта ги помина меѓу кичевци. Кичевци во преполна сала...

Скопје 25.12.19 | 21:50

Снаата на Велимир „се чувствува“ како Албанка

Сопругата на братучедот на Велимир Смилевски, градоначалник на Бутел од редовите на СДСМ, пред десетина дена се вработила во истата општина. На страна очигледниот непотизам,...

Црна хроника 10.12.19 | 10:34

Апсење во Бутел

Полициски службеници од СВР Скопје вчера околу пладне на ул.„Босна и Херцеговина“ го привеле С.Г.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена...