Ознака: Бутел
Скопје 26.11.22 | 11:38

Костовски: За првпат Општина Бутел креира буџет со граѓаните

Синоќа во големата сала во Општина Бутел, граѓаните земаа активно учество со своите предлози, идеи и решенија за модернизирање на Општината и креирање на буџетот за...

Скопје 16.11.22 | 15:19

Костовски: Со конкретни примери дека може поинаку

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, истакна дека со конкретни примери ќе го смени негативното мислење за политичарите. -Една година помина од како ја...

Скопје 08.11.22 | 14:06

Костовски: Одговорното и домаќинско работење носи видливи резултати за граѓаните!

Одговорното и домаќинско работење носи видливи резултати за граѓаните!, напиша на својот фејсбук профил градоначалникот на Бутел Дарко Костовски. Пред изборите говорев...

Скопје 05.11.22 | 14:08

Костовски: Граѓаните на Бутел забележаа дека може и поинаку, во првата година започнаве со реализација на 3 од 10-те носечки проекти

Благодарам за можноста денеска да продискутираме на една убава тема, една година од нашиот мандат. Како и сите колеги до сега што споменаа, слично а можеби и полошо беше...

Скопје 19.10.22 | 21:57

Костовски: Општина Бутел обезбедува бесплатен превоз за сите стари и изнемоштени лица

🚘 ОПШТИНА БУТЕЛ ОБЕЗБЕДУВА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА СИТЕ СТАРИ И ИЗНЕМОШТЕНИ ЛИЦА‼️ Поради вонредната и новонастаната ситуација со прекинот на градскиот превозот поради...

Македонија 06.10.22 | 13:05

Мицкоски од Бутел: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да краде, тоа е разликата

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во Општина Бутел,...

Скопје 06.10.22 | 12:45

Костовски: Во Бутел се гради нова градинка, се асфалтираат над 20 улици

Во скопската општина Бутел се реализираат предизборните ветувања, се гради нова градинка и се асфалтираат над 20 улици, рече денеска градоначалникот Дарко Костовски,...

Скопје 06.09.22 | 22:21

Почина долгогодишниот градоначалник на oпштина Бутел

Вечерва почина првиот градоначалник на Општина Бутел, Петре Латиновски, објави сегашниот прв човек на општината Дарко Костовски. Петре Латиновски е првиот градоначалник...

Скопје 29.08.22 | 18:15

Општина Бутел обезбеди ранче и прибор за секое прваче

Општина Бутел обезбеди ранче и прибор за секое прваче, објави градоначачникот Дарко Костовски.  

Скопје 14.08.22 | 14:32

Мицкоски: Со градоначалникот Дарко Костовски отворивме спортски комплекс, игралиште кое има европски лик

Денеска бев во Љубанци заедно со градоначалникот на Општина Бутел Дарко Костовски каде што отворивме спортски комплекс, игралиште кое има европски лик, напиша на својот...

Скопје 14.08.22 | 14:09

Нов спортски компекс во Љубанци, општина Бутел

Во селото Љубанци во Општина Бутел од денеска е отворен нов спортски комплекс. Како што истакна градоначалникот на Бутел Дарко Костовски, станува збор за целосно комплетирано...

Скопје 23.07.22 | 18:38

Работно лето во Бутел, започнува изградбата на СРЦ „Го сакам Бутел“

Градоначалникот на Бутел Дарко Костовски информира дека денеска започнува пробивањето на улица која ќе ги поврзе улиците „Марко Крале“ и „Зуфер Мусиќ“ и подготвоката...

Скопје 20.07.22 | 14:14

До крај на август Бутел ќе добие 20 нови улици и два спортски комплекси

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Општина Бутел. Тој посочи дека градоначалникот Дарко Костовски во Бутел се соочи со долгови...

Скопје 09.07.22 | 13:03

Украдени капаци на шахти, опожарени шахти и цевки – вандалски чин во општина Бутел

Во текот на вчерашниот ден, екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, при рутинска проверка на атмосферската канализација на ул. Александар Урдаревски кај мостот...

Црна хроника 01.06.22 | 16:38

Малолетник пукал со пиштол во близина на училиште во Бутел

Скопската полиција трага по маолетник-пиштолџија кој пукал вчера попладне во населбата Буел. На 31.05.2022 во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на средно...

Ракомет 23.05.22 | 17:09

Тепачка на навивачи на ракометен натпревар во Бутел

На 22.05.2022 околу 18:15 часот во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода А.Б.(20) од Скопје затоа што...

Скопје 19.05.22 | 18:25

Костовски: Започна проширувањето на улицата 7 позната како „Коритница“

Започна со кастрење, проширување и уредување на улица 7 или позната како “Коритница”, информира градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски. -Во должина од 2км...

Скопје 26.04.22 | 19:49

Голема пролетна акција на Град Скопје од денеска во Бутел

Големата пролетна работна акција на Градот Скопје и јавните градски претпријатија од денеска се спроведува на подрачјето на општината Бутел. Во координација со Oпштина...

Скопје 16.04.22 | 12:59

Мицкоски: Во Бутел пуштено второ игралиште во рок од една недела, со пари кои порано градоначалниците од СДСМ ги трошеле за еден проект, сега се прават два

Тука во Бутел проектите еден по еден се реализираат од тоа што беше ветувано. Минатата недела едно игралиште веќе е во функција пуштено веќе се користи и тоа посебно...

Скопје 10.04.22 | 21:20

Дарко Костовски: Сашо денес ја спаси соседната куќа на семејството Сали од сигурен голем пожар

Со особена чест вечерва сум на посета кај јунакот Сашо Тодоровски од Бутел, соопшти градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски на својот фејсбук профил. Сашо денес...